Nagyvilág

USA – Puerto Rico döntő lesz az Amerika-bajnokságon

:

:

Péntekről szombatra virradóra rendezték a 2021-es Amerika-bajnokság elődöntőit. A fináléban USA és Puerto Rico válogatottja méri össze az erejét.

Az Egyesült Államok válogatottja 71-60-ra múlta felül Brazíliát. Sokáig, egészen pontosan 23 percig, úgy nézett ki, hogy a brazilok a rutinjukat érvényre juttatva meglepik az amerikai fiatalokat. A félidőben 33-25-re vezetett a dél-amerikai gárda. A harmadik negyedből két és fél perc telt el, amikor 34-33-nál fordított USA. Innentől kezdve már végig Dawn Staley együttese járt előrébb. Elissa Cunane 19 pontot elérve lett az amerikai válogatott legeredményesebbje. A braziloknál Thayna Silva zárt 14 ponttal.

Puerto Rico 65-61-re győzte le Kanadát. Végig kiegyenlített összecsapás volt, ahol a félidőben 34-34 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed végén pedig 50-48-ra vezetett Puerto Rico. A házigazda a minimális előnyét a záró szakaszban is végig őrizte, bár még 63-61-nél az utolsó percben is több labdája volt Kanadának. Puerto Rico együttesében Jazmon Gwathmey 17, Jennifer O’Neill 15 egységig jutott. Kanadai oldalon Nirra Fields 14, Laeticia Amihere 12 pontot ért el.

USA – Brazília 71-60 (13-21, 12-12, 25-10, 21-17)
Kanada  – Puerto Rico 61-65 (13-17, 21-17, 14-16, 13-15)