USA-Spanyolország döntõ lesz az U19-es VB-n

:

:

Az Egyesült Államok és Spanyolország vívja az U19-es Nõi Kosárlabda Világbajnokság döntõjét közép-európai idõ szerint hétfõn 0 óra 45 perctõl. Az alábbiakban az elõdöntõk történéseit foglaljuk össze.

Az elsõ elõdöntõ Ausztrália és Spanyolország között pontszegény kosárlabdát hozott, de így is csodálatos összecsapást láthattunk. Nyolc pontnál nagyobb különbség nem alakult ki a csapatok között, nyolc alkalommal változott a vezetõ személye és öt alkalommal jegyezhettünk fel döntetlent. A szünetben 24-20-ra a spanyolok vezettek. A harmadik negyed elején úgy nézett ki, hogy a két kulcsjátékosukat sérülés miatt nélkülözõ ausztrálok összeomlanak, de 30-22 után egy 7-0-s futással 30-29-re zárkóztak fel. Ezzel nyílttá téve a folytatást.

A negyedik negyed 37-35-ös spanyol vezetésrõl indult. Ebben a szakaszban végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. 2 perc 26 másodperccel a lefújás elõtt 45-45 állt az eredményjelzõn. Ezt követõen Astou Ndour és Marina Delgado is eredményes volt Carlos Colinas együttesébõl és ezzel 5 ponttal meglógtak a hispánok. Az utolsó másfél perc a büntetõkrõl szólt, de ez idõ alatt az ausztrálok már nem tudták megfordítani a találkozót. A vége 55-49 lett. A spanyolok legjobbjának Astou Ndour bizonyult 13 ponttal és 13 lepattanóval.

A második elõdöntõ nem hozott ilyen izgalmakat. Az eddig kiemelkedõ formát mutató brazilok nem tudták megszorongatni az amerikaiakat. Az elsõ negyed még viszonylag szorosan alakult, mindössze 20-15-re vezetett a címvédõ. A második szakaszban azonban megugrott a differencia és 20 perc után már 49-36 állt az eredményjelzõn. Az amerikaiak szekerét Bria Hartley húzta, aki az elsõ félidõben 20 pontot szerzett.

A harmadik negyed elején 51-36 után behullottak a brazil triplák és ezzel a dél-amerikaiak 9 pontra felzárkóztak, de ennél közelebb nem kerültek riválisukhoz. A mérkõzés végjátékában már nem volt kérdés a gyõztes kiléte, a vége 82-66 lett. A remekül, 41.7%-al dobó amerikai válogatottban négyen jutottak 10 pont fölé, a legeredményesebb Hartley volt.

Spanyolország – Ausztrália 55: 49 (16:15) (8:5) (13:15) (18:14)
USA – Brazília 82: 66 (20:15) (29:21) (17:16) (16:14)