Utolsó másodperces duplával kapott ki a PINKK a Grodnótól

:

:

Vasárnap lezárult a kassai EWBL torna és ezzel a sorozat A-csoportjának idei küzdelmei. Az utolsó játéknapon a PINKK Pécsi 424 80-78-as vereséget szenvedett a fehérorosz Olimpia Grodnótól.

A szombati fellépéshez hasonlóan ez a találkozó sem indult jól a PINKK számára. Három perc alatt 12-2-re ellépett a Grodno. Ezúttal azonban idõben sikerült megfogni a meccset és az elsõ szakasz folytatásában 19-16-nál három pontra felzárkózott a magyar csapat. Az elsõ szakasz végére 25-16-ra ismét ellépett a rivális és innentõl kiegyenlített játék mellett a második negyedet ez a 10 egység környéki differencia határozta meg. A félidõben 46-37 állt az eredményjelzõn. A statisztika lényegesen jobban festett, mint szombaton este. A fehéroroszok extrán dobták a triplákat, hat kísérletük is sikeres lett. Ugyanakkor a lepattanókban vezetett a magyar csapat és a hét eladott labda is kezelhetõnek tûnt. A harmadik negyedre sem változott a játék képe. A PINKK többször felzárkózott 6-7 pontra, így nyílt maradt a gyõztes kiléte.

Az utolsó 10 percnek 59-49-rõl futottak neki a csapatok. Laczka Miklós együttese két és fél perc alatt 8-2-es futással 61-57-re felzárkózott. Védekezésben stabilabbnak bizonyult a PINKK, mint a svédek ellen. Jöttek szerzett labdák, indításos pontok. Az utolsó négy percbe fordulva 68-67-nél minimálisra olvadt a hátrány. Az utolsó perchez közeledve 78-72-nél ismét komolyabb lépéselõnybe került a Grodno. Ezt követõen azonban Sánta Petra triplája, majd egy sportszerûtlen fehérorosz fault után Jovana Markovic büntetõje és duplája 78-78-nál egyenlítést eredményezett. Már a hosszabbításra készültek a csapatok, de még az utolsó öt másodpercben jött egy támadása a Grodnónak. Végül a dudaszó pillanatában faulttal együtt megszerezték a gyõztes találatot.

A 80-78-as eredmény azt jelenti, hogy a PINKK Pécsi 424 nyolc vereséggel az EWBL A-csoportjának 8. helyén zárta a sorozat 2018/2019-es kiírását. Az utolsó meccsen Sánta Petra és Jovana Markovic 15-15 pontot ért el.

Olimpia Grodno – PINKK Pécsi 424 80-78 (25-16, 21-21, 13-12, 21-29)