Utolsó másodperces találattal nyert a Salamanca az Olympiacos otthonában

:

:

Kedden egy mérkõzéssel kezdetét vette a nõi kosárlabda Euroliga 7. fordulója. A Salamanca 69-68-as sikert aratott az Olympiacos otthonában.

Túlzás nélkül drámai meccset rendeztek Athénban, ahol a két csapat végig fej-fej mellett haladt. A felek között 7-8 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki a 40 perc alatt. A félidõben 40-38-ra az Olympiacos vezetett, majd a harmadik negyed végén 56-52-re a Salamanca.

A záró szakaszban az utolsó négy percbe 59-59-rõl fordultak a csapatok. Ekkor Elin Eldebrink triplájával lépéselõnybe került a spanyol együttes. Az Olympiacos azonban az utolsó percben 64-64-nél ismét utolérte riválisát, majd 66-64-nél a vezetést is átvették. Ezt követõen sokáig a házigazda görög bajnok tûnt befutónak.

Hét másodperc volt hátra, amikor 68-67-nél idõkérés után a Salamanca támadhatott a gyõzelemért. Silvia Dominguez kísérlete leperdült, de a lepattanó után Adaora Elonu megszerezte a gyõztes találatot csapatának. Az utolsó másodpercek drámája az alábbi videón látható:

Olympiacos – Perfumerias Avenida Salamanca 68-69 (19-21, 21-17, 12-18, 16-13)