Utolsó másodperces találattal nyert a Vasas

:

:

A hazai élvonal 5. fordulójának szombati játéknapján a Vasas Akadémia 69-67-re legyőzte a PEAC-Pécs együttesét.

Fordulatos találkozót vívott a két együttes. Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a felek között. A játékrész hajrájában a Vasas került lépéselőnybe és 10 perc után 17-14-re vezettek Földi Attila tanítványai. A második etapot is hasonlóan kiegyenlített küzdelem jellemezte, de fokozatosan a pécsiek kerültek fölénybe. A félidőre 37-33-ra fordítottak is a vendégek.

Fotó: Vasas Akadémia Facebook

A statisztikát figyelve Fraser 14, Murray 11 pontnál járt a Vasasnál 20 perc játékot követően. Baranyai oldalon jobban megoszlottak a terhek támadásban, PEAC-nál a 7-7 egységig jutó Bravard és Hegedűs volt a legeredményesebb.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. A pécsiek őrizték előnyüket. A játékrész végén 5 pontos differenciát rögzíthettünk. Az 53-48-ról induló záró szakaszban a Vasas ledolgozta hátrányát, sőt az utolsó percbe előnyből fordult. A PEAC azonban 67-67-nél egyenlített. Két másodperccel a vége előtt hazai időkérés után Böröndy Vivien dobta be oldalról a labdát és Brianna Fraser szerezte a győztes találatot.

Vasas Akadémia – PEAC-Pécs 69-67 (17-14, 16-23, 14-16, 22-14)