Utolsó másodperces triplával nyert a Cegléd

:

:

A hazai élvonal 6. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a VBW CEKK Cegléd Ketia Swanier triplájával 70-69-es győzelmet aratott a Városmajorban az ELTE-BEAC Újbuda gárdája felett.

Szokatlan helyszínen, a Városmajorban rendeztek az ELTE-BEAC Újbuda és a VBW CEKK Cegléd összecsapását. A BEAC a Gabányi Sportcsarnok miatt nem tudta szokott mérkőzéshelyszínén lebonyolítani az összecsapást. Ez azonban nem zökkentette ki a házigazdát, akik 10-6-os ceglédi vezetés után 16-2-es sorozattal zárták az első szakaszt. A 22-12-ről induló második negyed azonban újabb fordulatot tartogatott. 26-22 után a Cegléd mutatott be egy 10-2-es sorozatot és erre építve a félidőben 35-32-re vezetett.

Fotó: kosarsport.hu

A félidőben hazai oldalon Szabó Dóra 14, a ceglédieknél Renata Brezinova tartott 10 egységnél. A harmadik szakaszban Laklóth Anna lépett elő vezérré a BEAC-nál. Egymaga 7 pontot szerzett és ezzel 44-39-re fordított Balogh Judit együttese. A pár pontos előnyét a játékrész végéig stabilan menedzselte a BEAC. Az utolsó 10 percnek így 52-49-ről futottak neki a felek. Villámrajtot vett a BEAC a záró szakaszban, így Fogg és Galántai tripláival 68-54-re lépett el. Ekkor azonban még több, mint három perc volt hátra. A hajrához érkezve 13-0-val 68-67-re visszajött a Cegléd. A BEAC kosárcsendjét egy sikeres büntető törte meg, de végül az utolsó másodpercekben Swanier triplája 70-69-es sikert hozott a Ceglédnek.

ELTE-BEAC Újbuda – VBW CEKK Cegléd 69-70 (22-12, 10-23, 20-14, 17-21)

ELTE-BEAC Újbuda: Szabó Dóra 17/6, Abigail Fogg 15/9, Li Ameela 11/3.

VBW CEKK Cegléd: Renata Brezinova 24/3, Krisitina Higgins 13, Ketia Swanier 10/3.