Vajda Annáék 2 pontos gyõzelme Svédországban és további szoros csaták

:

:

A héten rendezték az Európa Kupa nyolcaddöntõinek elsõ mérkõzéseit. A szerdai találkozókról, illetve a PEAC és a DVTK szereplésérõl már korábban beszámoltunk. Most következezzen a másik négy mérkõzés, élükön Vajda Annáék szereplésével.

Az Adana Botas Svédországba Norrköping-be látogatott, ahol a Norrköping Dolphins otthonában 55-53-as gyõzelmet aratott. A Botas kezdett jobban. Az elsõ szakasz végén minimális elõnyben volt a török gárda, majd a második etap hajrájában 5 ponttal megléptek. A harmadik negyed elején azonban 5 percig nem talált be az Adana és ez idõ alatt 37-34-re fordított a hazai gárda.

A Dolphins még a mérkõzés utolsó két percébe érkezve is 51-47-es elõnyben volt. Ezt követõen azonban Ozturk és Igueravide tripláival fordított az Adana, melynek színeiben Vajda Anna 24 perc alatt 9 pontot és 4 lepattanót szerzett. Szoros visszavágóra van kilátás, mivel sajtóhírek szerint jövõ héten már játszhat a sérüléssel bajlódó svéd válogatott Frida Aili is.

Ami a többi csütörtöki mérkõzést illeti. A Vologda-Chevakata 61-59-re verte a Mersint. A török csapat szinte végig vezetett a mérkõzésen. Az utolsó 3 percbe érkezve egy 8-0-s szériával fordított az orosz gárda. A gyõztes találat Anastasia Logunova nevéhez fûzõdik.

Az alapszakaszt veretlenül záró Basket Landes egy pontgazdag mérkõzésen végig jól tartotta magát a Tarsus otthonában és mindössze 87-85-ös vereséget szenvedett. A harmadik negyedben 6-7 ponttal meglépett a Tarsus, de ennél nagyobb elõnyt nem tudott kialakítani.

A Villeneuve d’Ascq 65-61-re nyert Minszkben. A francia csapat a félidõben 13 pontos elõnyben volt. A fehéroroszok a harmadik negyedben fordítottak. A Villeneuve d’Ascq szoros végjátékban végül megszerezte a gyõzelmet és ezzel a lille-i visszavágón esélyesként lépnek pályára. Lenae Williams 16, Emma Meesseman 12 pontot jegyzett.

Tarsus Belediye – Basket Landes 87-85 (25-30, 24-13, 12-14, 26-28)
Norrköping Dolphins – Adana Botas 53-55 (15-16, 14-18, 10-7, 14-14)
Horizont Minszk – Villeneuve D’Ascq 61-65 (14-19, 13-21, 23-8, 11-17)
Chevakata Vologda – Mersin Büyüksehir Bld 61-59 (14-16, 21-24, 12-7, 14-12)