Vajda Annáék bravúrja, Horti Dóra dupla-duplája

:

:

A hétvégén a Török bajnokság 18. fordulóját rendezték. Vajda Annáék hatalmas meglepetést okoztak, míg Horti Dóráék vereséget szenvedtek. A magyar center viszont dupla-duplát ért el.

A Botas 68-67-re legyõzte a Kayseri KASKI-t. A két csapat között az elsõ félidõben nem alakult ki nagy különbség, majd a harmadik szakaszban Vajda Annáék 8-9 pontos elõnyre tettek szert. A Kayseri a záró szakaszban egyenlített. Végül Barbara Turner büntetõjével nyert az adanai gárda. Vajda Anna végigjátszotta a mérkõzést és 9 pontot, illetve 7 lepattanót jegyzett.

A Canik az Istanbul Universitesi gárdájától 72-63-as vereséget szenvedett. Az isztambuli gárda a 26 pontos Shenise Johnson vezérletével már az elsõ negyedben elõnybe került és ezt végig õrizték is. Horti Dóra 34 perc alatt 17 pontot és 10 lepattanót jegyzett.

Ami a két sztárcsapatot illeti: a Fenerbahce szorosabb csatában a 24 pontos Pondexter és a 13 pontos McCoughtry vezérletével 74-68-ra verte a Besiktast. A Galatasaray pedig 83-52-re kiütötte a TED Ankarát.

Mersin BSB – Orduspor 75-53
Fenerbahce – Besiktas 74-68
Istanbul Universitesi BGD – Canik Belediye 72-63
Botas – Kayseri KASKI 68-67
TED Ankara – Galatasaray Odeabank 52-83
Konak Belediyesi – Tarsus Belediyesi 69-90
Homend Antakya – Ceyhan Belediye 64-59