Váratlan orenburgi vereség

:

:

Az Orosz Bajnokság 12. fordulójában az Orenburg hazai pályán kapott ki a Kurszktól, a Jekatyerinburg kiütötte a Dinamó Moszkvát.

A forduló nagy rangadója a Kurszk orenburgi vendégjátéka volt. A találkozó beváltotta a hozzáfûzött reményeket. A két gárda fej-fej mellett haladt, de a kis lépéselõny mindig az Európa Kupában vitézkedõ Kurszknál volt. A szünetben 5 ponttal vezettek a vendégek, és a negyedik etap is 7 pontos kurszki elõnyrõl indult. A végjátékban már csak felzárkózni tudott az Orenburg, de fordítani nem. A vége 64-68 lett.

A Kurszk legjobbja a 17 pontos Valuzyte és a 15 egységig jutó Snow volt. Az Orenburgnál csak a 13 pontos Becky Hammon játszott elvárható módon.

A Jekatyerinburg – Dinamo Moszkva mérkõzés nagyon simán alakult. A fõvárosiak egy negyeden át tartották a lépést, majd szépen lassan elfogytak. A szünetben már 10 pont felett vezettek a hazaiak, a 22-7-es eredményt hozó negyedik szakaszban pedig már csak egy csapat volt a pályán.

UMMC Jekatyerinburg – Dinamo Moszkva 81:50
Nagyezsda Orenburg – Dunamo Kursuk 64:68
Szpartak Noginszk – Dinamo-GUVD Novoszibirszk 68:79
Spartak-ShVSM-Efes Moszkva – Vologda-Сhevakata Vologda 83:91

A Szpartak Moszkva Vidnoje késõbbi idõpontban rendezik.