Váratlan pofonba szaladtak bele az amerikaiak

:

:

Péntekrõl szombatra virradóra kezdetét vette a 2011-es Pánamerikai Játékok nõi kosárlabda tornája. A hölgyek gondoskodtak róla, hogy legyen mirõl írni. Az Egyesült Államok válogatottja ugyanis magabiztos vezetést elpazarolva váratlanul vereséget szenvedett Argentínától.

Az A-csoport nyitó mérkõzésén az amerikai válogatott Argentínával mérte össze az erejét. A papírforma szerint indult a találkozó, egy negyed után 19-5-re vezettek Cael Barry tanítványai. A második etap feléig az amerikaiak uralták mérkõzést, 5 perccel a félidõ elõtt még 22-11-nél 11 ponttal jártak elõrébb. Innentõl kezdve azonban fordult a kocka, két váratlan triplával visszajöttek a mérkõzésbe az argentinok és a szünetre 24-20-ra faragták a hátrányukat.

A harmadik negyedben a dél-amerikaiak triplaesõt zúdították a riválisukra és ezzel átvették a vezetést, melyet szinte végig õriztek is. 2 perccel a lefújás elõtt 53-53-nál egyenlítettek Cael Barry lányai, de az argentinoknak nem remegett meg a kezük, jól büntetõztek és ezzel hatalmas meglepetésre 58-55-ös gyõzelmet arattak. Az argentin válogatott az utolsó két nemzetközi FIBA tornáján összesen két mérkõzést tudott megnyerni, miközben keretükben csak két olyan játékos található, aki nem hazája bajnokságában pattogtat.

„Rengeteg triplát szereztek a harmadik és a negyedik negyedben és szerintem ez fordulópont volt. Nem tudom hány triplájuk volt a második félidõben, de úgy nehéz felzárkózni, ha õk minden támadás végén három pontot érnek el, mi pedig kettõt. Miután már az elsõ negyedben nagy elõnyt építettünk fel, egy kicsit elkényelmesedtünk. A kispadról beállók pedig nem tudták fenntartani a játékunk iramát, de mindenki keményen küzdött végig.” – mondta Cael Barry edzõnõ, a Pánamerikai Játékokon résztvevõ amerikai válogatott kapitánya.

A csoport másik összecsapásán a házigazda Mexikó hatalmas izgalmak közepette 76-74-re verte Puerto Ricót. A hazaiak a szünetben 10 ponttal vezettek, de az elõnyüket a végjátékra leadták.

4. Egyesült Államok 	0 	1 	1 	55/58

A B-csoportban bemutatkoztak a toronymagas favoritnak számító Brazilok. A 16 pontos Iziane Castro Marques és a dupla-duplát (15 pont, 10 lepattanó) elérõ Erika de Souza vezetésével a brazilok 78-53-ra verték Kanadát. Az északiak a harmadik negyed végén mindössze 10 pontos hátrányban voltak, de Erikáék a negyedik etapot 21-6-ra hozták és ez mindent eldöntött.

A csoport másik mérkõzésén a papírformának megfelelõen Kolumbia 83-26 arányban bizonyult jobbnak Jamaicánál.

Brazil - Kanada 78 - 53
Jamaica - Kolumbia 26 - 83