Vártnál szorosabb csaták

:

:

A nõi kosárlabda Euroliga 2. fordulójának szerdai játéknapján hét mérkõzést rendeztek. A Gyõr krakkói hosszabbításos bravúrjáról és a Sopron kassai vereségérõl már beszámoltunk, most következzen a többi találkozó. Összefoglaló.

Az A-csoportban a Gyõr krakkói fellépése mellett a másik két összecsapást is szerdán bonyolították le. A Szpartak Moszkva a Bourges együttesét látta vendégül és gyõzte le 84-62 arányban. Pokey Chatman együttese a szünetben már 46-30-ra vezetett. A francia csapat – mely az elsõ fordulóban a Wisla Krakow-t múlta felül – a harmadik negyedben egy 8-0-s futással még szorossá tette az összecsapást, de a negyedik szakaszban óriási különbség alakult ki. Az orosz gárda legeredményesebbjei a 22 pontos Candice Dupree és a 15 pontos Becky Hammon voltak.

Bemutatkozott az elmúlt évadban döntõt játszó Rivas Ecopolis. A madridi alakulat a török Tarsus együttesét gyõzte le 79-48-ra. A Rivas az elsõ negyedet 22-4-re nyerte, a szünetben pedig már 47-25-re vezettek. A spanyol gárda legjobbja a 18 pontos Anna Cruz volt, míg Honti Kata 27 perc alatt 4 pontot, 8 lepattanót és 4 gólpasszt jegyzett.

Wisla Krakow – Hat Agro-UNI Gyõr 62-67 (19-16, 8-12, 13-19, 18-11, 4-9)
Szpartak Moszkva Vidnoje – Bourges Basket 84-62 (22-15, 24-15, 15-23, 23-9)
Rivas Ecopolis – Tarsus 79-48 (22-4, 25-21, 25-10, 7-13)

7. BK IMOS BRNO	                1	0/1	70/72	1

A B-csoportban a Sopron kassai vendégjátéka mellett a Fenerbahce bemutatkozására került sor. A török sztárcsapat a papírformának megfelelõen 73-48-ra gyõzte le a Targoviste gárdáját. A Fener végig vezetett a mérkõzésen. A harmadik negyed hajrájában 47-27-nél érte el a 20 pontot a differencia. A vendégek a negyedik szakaszban 11 pontra felzárkóztak, de ennél közelebb nem kerültek. A Fener sztárjai közül Ivana Matovic 22 egységig jutott.

Good Angels Kosice – UNIQA Euroleasing Sopron 89-78 (22-22, 24-27, 22-9, 21-20)
Fenerbahce – Municipal Targoviste 73-48 (22-14, 14-11, 11-9, 26-14)

7. ARRAS PAYS D'ARTOIS	     1	0/1	52/56	1

A C-csoportban a CCC Polkowice a forduló nyitó mérkõzésén nyerni tudott Salamancában. Majdnem Isztambulban is meglepetés születetett, a sérülésektõl sújtott Galatasaray mindössze 58-56-ra verte az USK Prahát. A csehek még a harmadik negyedben 39-28-nál is 11 ponttal vezettek, de a játékrész végére 44-44-nél egyenlített a Galatasaray. A negyedik szakaszban végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó két percben 56-55 után a prágaiak nem találtak be és végül 7 másodperccel a lefújás elõtt Isil Alben sikeres büntetõjével nyertek a törökök. A Galatasaray húzóemberei a 17 pontos Sancho Lyttle és a 14 pontos Ann Wauters voltak.

A Jekatyerinburg is bemutatkozott az Euroligában és kisebb meglepetésre mindössze 83-77-re diadalmaskodtak a Novi Zagreb ellen. A horvátok annyira jól tartották magukat, hogy a harmadik negyed utolsó percében is mindössze 60-58-ra vezetett a Jekatyerinburg. A negyedik negyed elején a zágrábiak 4 és fél percig nem találtak be és ez döntõnek bizonyult. A Jekatyerinburg színeiben Diana Taurasi 25 pontot szerzett.

Perfumerias Avenida – CCC Polkowice 59-68 (13-13, 17-15, 18-20, 11-20)
Galatasaray – ZVVZ USK Praha 58-56 (7-17, 15-11, 22-16, 14-12)
UMMC Jekatyerinburg – Novi Zagreb 83-77 (25-14, 14-20, 24-26, 20-17)