:
:
Anete Jekabsone kiválása után a Jekatyerinburg több ponton is változtat a keretén, hogy reális esélyekkel szálljanak harcba az Euroliga elhódításáért és az orosz bajnoki címük megvédéséért.
Az uráli sztárcsapat visszahívta a Kassának kölcsön adott Hana Horákovát. Mint arról beszámoltunk, a két klub úgy állapodott meg, hogy a 2010-es világbajnokság MVP-jére bármikor igényt tarthat az orosz alakulat szakmai stábja.
Ez a lépés komoly károkat nem okoz a Kassának, mivel a szlovák bajnok az Euroliga rájátszásában a Jekatyerinburggal került össze és a cseh klasszist nem szerepeltethetnék az orosz bajnok ellen. A szlovák bajnokságot pedig Horáková nélkül is kötelezõ megnyernie a kassaiaknak.
Horáková visszahívása mellett pedig az is hivatalossá vált, hogy az izraeli irányítót Shay Doront szerzõdteti a Jekatyerinburg. Doron Liron Cohen mellett az egyik legjobb izraeli játékosnak számít, az Európa Kupában idén az Elitzur Ramla színeiben 18.0 pontot, 3.2 lepattanót és 3 gólpasszt átlagolt.
![](https://wbasket.hu/img/logo.jpg)