Ludovika-FCSM Csata - UNI Győr MÉLY-ÚT 77-66 (22-17, 17-19, 19-12, 19-18)

Budapest, Ludovika Aréna
Földházi T, dr. Mészáros B,, Dr. Oláh M. (Bodrogváry I.)

Ludovika-FCSM Csata: Horváth B. 12/12, Lelik 11/3, Mányoky R. 7/3, Hegedűs 13/3, Zempare 9/3. Csere:, Böröndy V., Hayes 22, Angyal B. 3

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Kiesel 12, Dombai 16, Dubei 12/12, Török Á. 10, Mompremier 10. Csere: Lass, Kéita, Weninger, Barnai 4, Révész 2.

A szerdai játéknap nyitó mérkőzésén a Ludovika-FCSM Csata 77-66-ra legyőzte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT együttesét.

A mérkőzést Török Ági triplája vezette fel, melyre Batabe Zempare és Hegedűs Janka válaszolt. Az első percekben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A Csata 8-6-os győri vezetés után egy 12-2-es futással került lépéselőnybe. 10 perc után 22-17 állt az eredményjelzőn. Keyona Hayes remekelt, aki egymaga 11 pontnál tartott. Ugyanakkor a Csata amerikai légiósa már három személyi hibát jegyzett, ami miatt le is kellett cserélni.

A második szakasz Batabe Zempare és Beatrice Mompremier kosárváltásával indult. Tursics Krisztián tanítványai a játékrész első felében 4-6 pont között őrizték előnyüket. A Győr 31-25 után 7-0-val egy rövid időre átvette a vezetést, de erre Horváth Bernadett és Mányoky Réka válaszolt triplákkal, amivel a házigazda újra magához ragadta a kezdeményezést. Azóta már tudjuk, hogy innentől a vezetést ki sem engedték a kezükből a hazaiak.

A félidőben 39-36 állt az eredményjelzőn. A Csata 34 mezőnykísérletéből 17 ért célba, a Győrnél pedig 24-ből 10. Iványi Dalma együttese ezen felül 14 büntetőt is értékesített. A Csata 19-12-re vezetett a lepattanókban, míg a Győrnek kevesebb eladott és több szerzett labdája volt. A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Továbbra is 4-6 pont között őrizte előnyét a Csata. A Győr előtt Dubei Debóra triplái után akadt egy-egy felzárkózási lehetőség. A hajrában azonban 48-46 után Lelik Réka és Keyona Hyes találataival újra nőtt a hazai előny.

Az utolsó 10 percnek már 58-48-ról vágtak neki a csapatok. A záró szakaszban  8-10 egység között magabiztosan menedzselte előnyét a Csata. A hazaiak kiváló dobóformával, 50% feletti mezőnymutatóval dolgoztak. Az utolsó öt percben 69-61-nél mindkét gárdának akadt egy-egy kihagyott lehetősége, majd amikor Batabe Zempare triplájával újra kétszámjegyűre nőtt a hazai előny, gyakorlatilag el is dőlt a győztes kiléte. A hajrában 74-63 után Hegedűs Janka és Dombai Réka triplái alakították ki a végeredményt.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata