Végig vezetve magabiztosan győzte le a BEAC a PEAC együttesét

ELTE-BEAC Újbuda - NKA Universitas PEAC 74-45 (21-13, 20-12, 18-10, 15-10)

Papp P., Varga-Záray K., Kapusi G. (Nagy J.)

ELTE-BEAC Újbuda: Ivanova 11/9, Czank 7/3, Boros 6, Mérész 11, Barnai 12. Csere: Joseph 13/6, Koch 7/3, Katona 3/3, Orosz, Zsámár 2, Juhász 2.

NKA Universitas PEAC: Kiss 11, Szücs, Marshall 14, Wentzel 6/3, Dudasova 7/3. Csere: Brajkovic 2, Selcova 5/3.

Fotó: Girgász Péter / ELTE-BEAC Újbuda

A bajnokság 13. fordulójában az ELTE-BEAC Újbuda 74-45-re múlta felül az NKA Universitas PEAC együttesét.

Villámrajtot vett a BEAC. Alig több, mint két perc telt el, amikor 9-0-ra vezettek a hazaiak. A PEAC első találatát Ty Marshall szerezte, de ezt követően is lendületben maradt a fővárosi együttes. Amikor Barnai Judit ziccere célt ért, 15-4-nél már átlépte a 10 pontot a hazai előny. A BEAC az első szakaszban a 18 mezőnykíséreltéből 9-et értékesített és hat pontszerzője volt, miközben 14-8-ra a lepattanókban is vezetett. 17-4 után a pécsiek még 17-11-re felkapaszkodtak, de azóta már tudjuk, hogy ennél a hat pontnál nem került közelebb a mérkőzésből hátralévő időben a PEAC. 10 perc után 21-13 állt az eredményjelzőn. A második szakaszt Nikola Dudasova és Barnai Judit kosárváltása vezette fel. Ezt követően azonban egy triplával visszaállította 10 pont feletti előnyét a házigazda. A második szakasz közepéig, 30-18-ig már ebben a mederben haladt az összecsapás.

A PEAC előtt Nikola Dudasova triplája után 30-21-nél még nyílt esély, hogy közelebb kerüljön. A vendégek minden felzárkózási kísérletére érkezett azonban hazai válasz. Shequila Joseph és Gergana Ivanova triplái után 41-25-re módosult az állás. Kialakítva ezzel a félidei eredményt. Az első 20 percben a 12 kísérletükből 5 hárompontost értékesítettek Balogh Judit tanítványai, akik a festékben is nagy fölényben játszottak. A lepattanócsatában 20 perc után 27-13-ra vezetett a BEAC, ami megalapozta a különbséget. Hazai oldalon a 10 pontos Barnai Judit, a vendégeknél a 7 egységnél járó Nikola Dudasova volt a legeredményesebb. A harmadik negyed Koch Dóra triplájával indult, így 19 ponttal járt előrébb a BEAC. Ty Marshall gyorsan válaszolt ezen találatra. Az eredmény ezt követően 44-27-nél közel három percre befagyott.

A kisebb kosárcsendet Barna Judit és Kiss Virág villanásai törték meg. A játék minden elemében riválisa fölé nőtt a BEAC, így nem sokat kellett várni és Shequila Joseph 2+1-es megoldása után már 20 ponttal ment a házigazda, mely szinte extázisban játszott. Óriási önbizalommal és rendkívül pontosan kosárlabdázott a fővárosi gárda, így már a harmadik szakaszban 20 pont környékén állandósult a differencia. Az utolsó 10 percnek 59-35-ről vágtak neki a felek. Becsülettel küzdöttek Csirke Ferenc tanítványai, de ebben a periódusban már nem volt kérdés a győztes kiléte. Az első két percben egyik fél sem talált be, majd Czank Tímea egy sikeres távoli dobással 62-35-re módosította az eredményt. A mindössze hét bevethető játékossal felálló PEAC még 63-40-nél tudott szépíteni, de ezt követően egy 11-2-es futással kialakította a végeredményben megjelenő nagy különbséget a BEAC. A mérkőzés Wentzel Nóra triplájával zárult, így végül 74-45-ös hazai siker született.