Végig vezetve győzte le a Szekszárd a Győrt

Atomerőmű KSC Szekszárd - UNI Győr MÉLY-ÚT 75-67 (22-16, 23-18, 13-12, 17-21)

Tóth C., Farkas G., Goda L. (Fekete L.)

Atomerőmű KSC Szekszárd : Miklós 5/3, Studer 16, Gereben 16, Bálint 2, Krnjic 13. Csere: Mányoky 2, Friskovec 8/6, Horváth, Goree 13.

UNI Győr MÉLY-ÚT: Canada 19/3, Dubei 7/3, Oroszova 5/3, Dombai 10/6, Mompremier 13. Csere: Varga 1, Rozmán, Nagy, Weninger 8/3, Razheva 4.

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd

A bajnokság 17. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd 75-67-re legyőzte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT gárdáját.

Studer Ági és Miklós Melinda találataival gyorsan előnybe került a Szekszárd, melynek szakmai stábja a szerdai Euroliga mérkőzéshez képest Cyesha Goree játékára már számíthatott. A győriek Dubei Debóra és Beatrice Mompremier révén 5-4-re felzárkóztak a folytatásban, de innen 10-4-re ismét elszakadt a KSC. Ez a pár mondat pedig az egész mérkőzés képét hűen tükrözi. Rendre tudott válaszolni riválisa kísérleteire a Szekszárd. Az első szakaszban 12-12-nél egyenlített a Győr. Amikor azonban Zala Friskovec triplája célt ért, 16-12-nél újra a házigazda vezetett. Az első negyedben a legnagyobb különbség 7 pont volt a felek között. 10 perc után 22-16 állt az eredményjelzőn. A második negyedet Cyesha Goree találata vezette fel. Nem kellett sokat várni, másfél perc telt el, amikor Zala Friskovec újabb triplája után 29-19-nél már 10 egységgel járt előrébb a KSC.

A második megyed második felében nagyjából 10-12 pont környékén állt be a különbség. Vezetett a lepattanócsatában Zseljko Djokics együttese. Mindkét gárda 5-5 szerzett labdával rendelkezett az első félidőben, de amíg a Szekszárdnak mindössze 5 eladott labdája volt, addig a Győrnek 9. A szekszárdiak előtt 37-24-nél adódott lehetőség, hogy nagyobb különbséggel elszakadjanak. Ezzel nem sikerült élniük a hazaiaknak. Az első 20 percben ezen 13 ponton tetőzött a különbség. Ezt még 41-28-nál és 45-32-nél is feljegyezhettük. A nagyszünetben 45-34 állt az eredményjelzőn. Szekszárdi oldalon Gereben Lívia tartott 10 pontnál, a győrieknél Jordin Canada 9-nél. A harmadik negyed elején két percig egyik csapat sem talált be. Dombai Réka triplája törte meg a kosárcsendet, majd Jordin Canada még 47-41-re felhozta a győrieket.

A Szekszárd erejét jól mutatja, hogy riválisa minden felzárkózási kísérletére volt válasza ekkor is. Sara Krnjic négy pontjával visszaállt a kétszámjegyű különbség. Innen 51-46-ra ismét visszajött a Győr, de ezt követően Studer Ági és Cyesha Goree villant. A negyed végén pedig Miklós Melinda volt a főszereplő. A triplája azt jelentette, hogy 58-46-ra vezetett a KSC 30 perc játék után. A negyedik negyed Jordin Canada és Gereben Lívia találataival indult. Weninger Virág triplájával 60-51-nél 10 egység alá zárkózott a Győr. Erre azonban Studer Ágnes és Cyesha Goree felelt. Amikor pedig Gereben Lívia ziccere célt ért, már 67-53-ra ment a KSC. Eldőlni látszott a találkozó. Iványi Dalma az utolsó négy percbe fordulva kért időt, de ezt követően Sara Krnjic találatával 71-54-nél kialakult a mérkőzés legnagyobb különbsége. A játék minden elemében pontosabbnak bizonyult a Szekszárd. A hajrában Beatrice Mompremier négy és Jordin Canada öt pontjával szépített a Győr. Két alkalommal (71-64, 73-66)  hét egységre olvadt a különbség, de ennél közelebb nem engedte ellenfelét a Szekszárd. A 75-67-es végeredményt Sara Krnjic és Jordin Canada találatai alakították ki.