Végig vezetve győzte le Montenegró Görögországot

Montenegró - Görögország 70-55 (24-16, 20-13, 13-18, 13-8)

Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Horozov, Liszka, Praksch (Casinha)

Montenegró: Dubljevic 7, Pasic 16/9, Mujovic 12, Jovanovic 19/12, Gatling 10. Csere: Zivkovic 2, Aleksic, Rakovic, Jaksic, Kovacevic.

Görögország: Stamolamprou 2, Pavlopoulou 2, Sotiriou 4, Spanou 6, Fasoula 21. Csere: Bosgana, Alexandri 1, Nikolopoulou 19/3, Tsineke.

Az Európa-bajnokság B-csoportjának nyitányán Montenegró esélyt sem adott Görögországnak. Végig vezetve 70-55-re múlták felül riválisukat.

A két csapat az első hét percben fej-fej mellett haladt. Végül azonban 14-14 után a montenegrói gárda 10-2-es sorozattal zárta az első negyedet. A 24-16-ról induló második etapban Milica Jovanovic és Jovana Pasic ponterős játékával tovább növelték az előnyüket. A félidőben 44-29 állt az eredményjelzőn.

A harmadik szakaszban a legnagyobb differencia 17 egység volt a felek között. A görögöknek a negyedik negyed elején 60-53-nál akadt egy felzárkózásuk. Ekkor még öt és fél perc volt hátra, de a hajrá ismét Montenegró fölényét hozta. A 70-55-ös sikerük alkalmával Milica Jovanovic 19 ponttal lett a legeredményesebb. A görögöknél Maria Fasoula 21 egységig jutott. A korábban hazánkban légióskodó Katerina Sotiriou 4 ponttal és 5 lepattanóval zárt.