NKA Universitas Pécs - ZKK Ragusa Dubrovnik 77-66 (25-12, 21-20, 20-21, 1113)

Európa Kupa, 6. forduló
Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia

NKA Universitas Pécs: Laczkó 10/6, Tadic 6/3, Weninger 8/6, Williams 6, Mérész 12/3. Csere: Smailbegovic 17/9, Rátkai 10, Halmágyi Ki, Simon, Olawuyi 2, Kiss 6.

ZKK Ragusa Dubrovnik: Strilic 5, Ujevic 10, Hajdin 19/9, Todoric 7/3, Cicic 21/15. Csere: Peric, Milat 2, Tokic, Rozic 2.

Az Európa Kupa 6. fordulójában az NKA Universitas Pécs 77-66-ra legyőzte a  ZKK Ragusa Dubrovnik gárdáját. A pécsiek biztosan ott lesznek a sorozat rájátszásában.

Az NKA Universitas Pécs továbbra is Sydney Wallace nélkül, de egyértelmű továbbjutóként várta a találkozót. Ettől függetlenül egy nemzetközi összecsapás soha nem tét nélküli. Ráadásul nem egy olyan részcélt meg lehetett fogalmazni a mezőny egyik legkisebb játékerőt képviselő gárdája ellen, amiből a jövőben építkezhetnek a mieink.

Az első percekben 8-7-ig fej-fej mellett haladt a két gárda. Ezt követően sorrendben Nadija Smailbegovic, Mérész Beatrix és Weninger Virág dupláival kezdte növelni előnyét a Pécs. A horvátok 14-7-nél időt is kértek, majd egy triplával szépítettek. Azóta már tudjuk, hogy ez volt az utolsó igazán szoros mérkőzésállás. A különbség Kiss Angelika találata után 23-12-nél lépte át a 10 pontot. A negyed végén is Angi volt eredményes, így 10 perc után 25-12-re mentek a pécsiek. A második etapban kiegyenlített mederben haladt a küzdelem. A Pécs megugrott 31-15-re, de azt a futást, ami 20 pont feletti előnyt hozott volna, nem tudták bevinni.

A második szakasz közepén a vendégek vettek új lendületet és 31-20-ra visszakapaszkodtak. Jó pillanatban érkezett Nadija Smailbegovic négy pontja, így 35-20-újra elléptek a mieink. Becsülettel mentek előre a horvátok és 37-26-nál ismét szépítettek. Erre Nadija Smailbegovic triplája jött válaszul, de 40-32-nél így is bejött 10 pont alá a rivális. A megnyugtató félidei 46-32-es vezetést végül Laczkó Sára és Weninger Virág triplák hozták el. A harmadik negyed elején is a Laczkó-Weninger kettős volt a főszereplő, a két triplájuk 52-35-re alakította az eredményt. Matae Tadic hármasa pedig 55-35-nél elhozta a várt 20 pontos differenciát. Nem forgott veszélyben a pécsi siker, 17-21 pont között mozgott az előny. Jovan Gorec ezt látva bő rotációt alkalmazott, mindössze egy játékos töltött a pályán 24 percnél többet.

A horvátok sem adták fel és a Bursa múlt heti megszorongatása után ezúttal is igyekeztek bizonyítani rátermettségüket. 66-48 után 66-53-ra szépítettek a negyed végére. A harmadik szakaszt 21-20-ra meg is nyerték. A záró etap elején Rátkai Eszter és Matea Tadic 70-55-ös vezetéshez jutatta a mieinket, de két perccel később 70-59-nél volt labdája a Dubrovniknak, hogy 10 pont alá bejöjjön. Ezzel nem tudtak élni. Kulcspillanatban érkezett Nadija Smailbegovic hármasa, amivel visszaállt a nagyobb különbség. A Pécs végül a vezetést végig kézben tartva aratott magabiztos 77-66-os sikert. Ezzel Rátkai Eszterék biztos továbbjutók és készülhetnek a rájátszásra.