UNI Győr - MÉLY-ÚT - Atomerőmű KSC Szekszárd 75-64 (23-9, 15-22, 17-15, 20-18)

Győr, Széchenyi István Egyetemi csarnok
Győrffy P., Tóth C., Minár L. (Forrai S.)

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Kiesel 19, Dombai 18, Dubei 10/3, Török Á. 4, Mompremier 10. Csere: Weninger 12/6, Kéita 2, Barnai, Varga Zs. 1.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Theodoreán 2, Miklós, Friskovec 6, Skoric 17/9, Goree 10. Csere: Studer Á. 6, Gereben 2, Zele 7/3, Szabó F., Bálint 4, Renczes, Krnjic 10

A bajnokság 18. fordulójának rangadóján az UNI-Győr – MÉLY 75-64-re legyőzte az Atomerőmű KSC Szekszárdot.

A tabella második és harmadik helyezettjének csatáján a Győr villámrajtot vett. Dombai Réka 7 pontjával, illetve Török Ági és Brianna Kiesel találataival két és fél perc alatt 11-0-ra elléptek a hazaiak. A Szekszárd első találatát Maja Skoric szerezte triplából. Amikor a szerb válogatott játékos ismét betalált, 15-9-re felzárkózott a KSC. Ennél közelebb azonban nem került. A negyed végére 8-0-val 25-9-re újra elléptek Iványi Dalma tanítványai.

A második etap elején Sara Krnjic duplájára Weninger Virág 4 pontja érkezett válaszul. A legnagyobb győri előnyt 29-11-nél jegyezhettük fel. Nagyot küzdött a Szekszárd és bár a félidőig 10 eladott labdát rögzíttek a csapatstatisztikájukra, de így is sikerült felzárkózni. Studer Ágnesék 38-21 után ugyanis 10-0-val zárták a félidőt, amivel 38-31-re megközelítették a hazaiakat.

A Szekszárd vezetett a lepattanókat nézve, de az eladott és a szerzett labdák tekintetében a Győr kedvezőbben állt. A hazaiak 15 büntetőjükből 12-t értékesítettek, eközben a Szekszárdnál 6/6 volt ez az arány. Innen indultak a felek a harmadik negyednek, mely újabb fordulatokat tartogatott. 40-33-nál közel három percre befagyott az eredményjelző. Ez idő alatt több lehetőségük mutatkozott a szekszárdiaknak, hogy még szorosabbá tegyék a rangadót. Ezzel nem éltek, de a folytatásban 45-40-re így is sikerült felzárkózniuk. Azóta már tudjuk, hogy ennél az 5 pontnál közelebb nem került Djokics Zseljkó együttese.

Győri oldalon mindig akadt, aki tudott lendíteni a csapaton. A folytatásban Dubei Debóra és Weninger Virág találataival visszaállt a kétszámjegyű különbség. Az utolsó 10 percnek 55-46-ról vágtak neki a felek. Három percig nem találtak be a vendégek és ez idő alatt 62-46-ra ellépett a Győr. Ez a 7-0-s sorozat döntőnek bizonyult. A végeredményben is megjelenő 11 pontnál közelebb a Szekszárd nem került, így összességében magabiztos hazai siker született.

Fotó: gyorikosar.hu