Végig vezetve nyert a Sopron a BEAC otthonában

ELTE-BEAC Újbuda - Sopron Basket 64-92 (12-24, 11-24, 19-20, 22-24)

Pozsonyi L., Sallai I., dr. Németh P. (Sarkadi-Nagy Á.)

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 5/3, Boros J. 11/3, Ivanova 4, Mérész 11, Barnai. 6 Csere: Koch 13/9, Joseph 6, Dénes 6, Boros B. 2, Juhász, Orosz, Zsámár.

Sopron Basket: Fegyverneky 5, Jovanovic 11, Williams 10, Varga A. 14/6, Határ 28. Csere: Brooks 15/9, Sitku 5/3, Varga S. 4, Kókai.

Fotó: Girgász Péter / ELTE-BEAC Újbuda

A bajnokság 15. fordulójában a Sopron Basket 92-64-es sikert aratott az ELTE-BEAC Újbuda otthonában.

Gabby Williams nyolc pontja vezette fel az összecsapást, amivel három és és fél perc alatt 8-0-s előnybe került a címvédő, melynek keretéből kisebb betegség miatt Briann January és Aby Gaye hiányzott. A hazaiak első találatát Boros Julcsi szerezte, aki nem sokkal később triplából is eredményes volt. Amikor pedig Mérész Beatrix is betalált, 13-7-re szépített a házigazda. Az első szakasz utolsó három percében Jelena Brooks állt a soproni együttes élére. A különbség 18-7-nél lépte át a 10 pontot. A legnagyobb differenciát pedig 24-7-nél regisztrálhattuk, de Boros Julcsi és Koch Dóra a játékrész végén 24-12-re visszahozta a BEAC-ot. A hazaiak tartását dicséri, hogy sikerült megkapaszkodniuk. A második szakaszt Shequila Joseph találata vezette fel, amivel 10 egységre olvadt a differencia. A Sopron Varga Alíz és Jelena Brooks találataival 29-14-re megugrott, de a BEAC Shequila Joseph és Boros Julcsi újabb villanásai után ismét felzárkózott 31-20-ra. Ekkor Gáspár Dávid időkérése állította meg a játékot.

Miután visszatértek a csapatok a pályára, Határ Bernadett jegyzett öt pontot, majd Nevena Jovanovic és Varga Alíz következett. Két perc alatt 40-20-ra szakadt el a címvédő. A félidő hajrájában pedig ismét Nevena Jovanovic és Határ Bernadett volt a főszereplő, így 48-23-as vezetésre tett szert a Sopron. A vendégeknél a 31 mezőnykísérletből 18 sikeres volt. Határ Bernadett 13, Jelena Brooks 10 pontnál tartott. A BEAC-nál 30 kísérletből 9 talált utat a gyűrűbe. A 9 pontos Boros Julcsi volt a legeredményesebb. Elsősorban a 12 eladott miatt lehetett elégedetlenebb a hazai oldal. A harmadik negyed első három és fél percében Varga Alíz és Barnai Judit egy-egy villanását rögzíthettük a jegyzeteinkbe. 50-25 után Koch Dóra, Barnai Judit és Boros Berta is betalált hazai oldalról, így Gáspár Dávid 50-31-nél időt kért. Ezt követően Barnai Judit büntetőivel még 50-33-ra módosult az állás.

A harmadik negyed utolsó négy perce a Soproné volt és ez a futás hozta el a végeredményben is látható különbséget. Sorrendben Határ Bernadett és Gabby Williams, majd Nevena Jovanovic és Varga Alíz következetett. A hajrában pedig Sitku Zsuzsanna tripláját is feljegyezhettük. 66-38-nál már 16-5-ös sorozatban volt a címvédő. A BEAC Koch Dóra, Mérész Beatrix és Gergana Ivanova révén szépített. Az utolsó 10 percnek 68-42-ről vágtak neki a csapatok. Egy pontgazdag, de kiegyenlített negyedet láthattunk. Mindkét oldalon minden bevethető játékos pályára került. Három percet kellett várni, amikor 77-47-nél elérte a 30 pontot a különbség. Nagyjából itt állt be a mérkőzés az utolsó percekre. Láthattunk szép triplákat Varga Alíztól és Koch Dórától. Nevena Jovanovic megszerezte azt a két pontját, amivel tripla-duplára (11 pont, 12 lepattanó, 11 gólpassz) alakította a statisztikáját. A hazaiak Dénes Dia határozott játékának, illetve pontjainak örülhettek. A 92-64-es végeredményt pedig Jelena Brooks hármasa alakította ki.