TFSE-MTK - PINKK Pécsi 424 68-62 (25-12, 14-14, 18-13, 11-23)

Rácz Zs., Horváth Cs., Rózsavölgyi A. (Balogh L.)

TFSE-MTK: Theodoreán 10/6, Tapley 19/3, Baa 8, Pavel 7, Dúl 9. Csere: Herman, Szeitl, Tóth, Németh 3, Burján 12/3, Király.

PINKK Pécsi 424: Szücs 5/3, Jáhni 16, Révész 5, Tenyér 9, Davis 8. Csere: Horváth 4, Vincze 12/6, Zsilinszky 3, Kovács.

Fotó: TFSE-MTK

A bajnokság 5. fordulójában a TFSE-MTK 68-62-re legyőzte a PINKK-Pécsi 424 együttesét.

A TFSE új légiósa Ja’Tavia Tapley találata vezette fel a két eddig nyeretlen csapat találkozóját. Az első három percben Elisabeth Pavel, Baa Dominika és Dúl Panka is feliratkozott a hazai pontszerzők sorába, így 11-2-re elszakadt a TFSE. A PINKK első találatát Révész Luca szerezte, majd a folytatásban a baranyaiak egyetlen bevethető légiósa Denia Davis-Stewart is betalált. Az első szakasz közepén a rendkívül motiváltan játszó Tapley vezetésével 10 egység felett állandósult a különbség. A TFSE-nél Burján Laura és Németh Alma szintén megvillant, amivel tovább erősítette fölényét a házigazda A legnagyobb differenciát 25-10-nél rögzíthettük, majd az első szakaszt Jáhni Zsófia villanása zárta, de így is magabiztosan 25-12-re vezetett a TFSE. A második negyed elején Pavel és Dúl 29-12-re módosította az állást. Burján Laura tripláját követően pedig már 32-14 állt az eredményjelzőn.

A PINKK a második szakasz közepén Szücs Luca, Vincze Nikolett és Jáhni Zsófia találataival szépített. Magyar Bianka időt kért, majd Ja’Tavia Tapley pontjaival visszaállt a nagyobb hazai előny. A félidő hajrájában 37-26-nál ismét akadt egy felzárkózása a PINKK-nek, de a második negyed végén Dúl Panka gondokosodott arról, hogy a lélektani 10 pont felett maradjon a TFSE előnye. A félidőben 39-26 állt az eredményjelzőn. A hazai oldalon Ja’Tavia Tapley 15, Burján Laura 8 pontnál járt, a vendégek legeredményebbje a 7 egységig jutó Jáhni Zsófia volt. A harmadik szakaszt Dúl Panka és Tenyér Zsófia kosárváltása vezette fel. A különbség 11-13 pont között állandósult. A TFSE stabilan menedzselte előnyét, így a PINKK érdemben nem tudott közelebb kerülni. Például 43-32-nél is volt labdájuk a vendégeknek. Ezzel nem éltek és innen 49-32-re ismét megugrott a TFSE.

A harmadik negyedet 49-36 után 8-3-as sorozattal zárta a TFSE, aminek köszönhetően 30 perc játékot követően 57-39-es állást rögzíthettünk. A záró szakasz elején Baa Dominika duplájával 59-39-nél a mérkőzés során először elérte a 20 egységet a differencia. A következő öt percben azonban mindössze egy Theodoreán Alexandra tripla érkezett a TFSE részéről. A PINKK ez idő alatt 62-50-re felzárkózott. Időkérés után Ja’Tavia Tapley törte meg a TFSE kosárcsendjét, majd ismét megvillant Theodoreán Alexandra. 66-50-nél újra visszaállt a nagyobb hazai előny. Ekkor még négy és fél perc volt hátra és a PINKK 9-0-val 66-59-re ezúttal is visszakapaszkodott. Másfél perccel a vége előtt Burján Laura keze nem remegett még két büntetőnél, így 68-59-nél megerősítette csapata vezetését és el is döntötte a lényeges kérdéseket. A végeredményt Vincze Nikolett triplája alakította ki.