Végig vezetve nyert a ZTE NKK a Göcsej Kupa nyitónapján

:

:

A Forest Hungary 50. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa nyitónapjának másik mérkőzésén a svéd Lulea Basket csapatával játszott a ZTE NKK és aratott 67-54-es sikert.

Fotó: Jóna István

Írta: Jóna István

ZTE NKK-Lulea Basket 67-54 (18-16, 23-16, 10-9, 16-13)

ZTE NKK: Nagy 2, Delic 14, Burkholder 14, Ndiba 5/3, Horti 13/3, csere: Kovács 2, Hayes 17, Preisinger-, Kuttor-, Jurkó-, Dömötör-, Horváth Fru.-, edző: Molnár József

Lulea Basket: Baltkojiené 14/6, Vesterberg 7/3, Nnakama 3/3, Jovanovic 6/6, Slaughter 9, csere: Ponturo-, Södersten-, Erlandsson 3/3, Ekh 8/3, Karamovic 4, Nyström -, edző: Robin Sandberg

A harmadik percig fej-fej mellett haladtak a csapatok (8-8). Látszott, hogy nagyon akarnak a lányok és ez a harcosság eredményre is vezetett. A ZTE magához ragadta a kezdeményezést és a negyed végén egy remek Horti kosárral meg is nyerték a negyedet (18-16). A második játékrész elején Hayes és Burkholder pontjaival távolodtak a hazaiak. Hayes nagyon elemében volt és pontjainak köszönhetően a 14. percben már tíz ponttal vezetett a ZTE (27-17). Továbbra is agresszíven, és ami fontos pontosan játszott Molnár József együttese. Állandósították a kétszámjegyű előnyük, amiből a nagyszünetig egy duplányit tudott csak faragni skandináv ellenfelük (41-32).

A fordulás után mindkét csapat támadójátéka visszaesett, főleg a védekezésre koncentráltak a lányok. Delic egyre jobban felvette a játék ritmusát és nem csak jó védekezésével, hanem pontokkal segítette csapatát. A záró negyedre maradt a közte tíz (51-41).

A negyedik negyedet egy 6-0-s rohanással indította a ZTE NKK és öt perc alatt 14 pontot szerezve eldöntötték a mérkőzést (65-47). A hajrában a Lulea faragni tudott a hátrányából, de így is tíz pont feletti vereség lett a vége számukra.

Szombaton a 11 órától a Győr a Lulea Baskettel, míg a ZTE NKK 15.30-kor a Szekszárddal játszik.