Végig vezetve nyerte harmadik portugáliai mérkőzését válogatottunk

Portugália - Magyarország 63-73 (10-19, 12-23, 20-14, 21-17)

Portugália, Rio Maior

Portugália: Umabano 16/12, Rodrigues 8, Correia 6/6, Da Silva 4, Robalo 7. Csere: Soeiro, 9 Ferreira, L. Silva, Kostourkova, Filipe 5, M. Silva 9, Costa, Alves.

Magyarország: Lelik 12, Studer 9/3, Weninger 5/3, Varga 8/6, Kiss A. Csere: Kiss V. 9/3, Török 6/6, Mányoky 7/3, Bach 2, Mérész 4, Dúl 4, Ruff-Nagy 7.

Fotó: MKOSZ

Harmadik felkészülési mérkőzésén a magyar válogatott végig vezetve 73-63-ra legyőzte Portugáliát.

A portugáliai túra harmadik, egyben utolsó találkozóján Czukor Dalma, Dubei Debóra és Horváth Bernadett voltak a kimaradók. Weninger Virág és Török Ági tripláival egy perc után 6-0-ra vezettek a magyar lányok. Lényegesen több energiát tudtak megmozgatni a találkozó elején a mieink, mint a hazaiak. Ennek megfelelően gyorsan nőtt a differencia: 6-5 után egy 9-0-s futással már 15-5-re ment válogatottunk. Az ekkor megszerzett előny a negyed végéig kitartott. 10 perc játékot követően 19-10 állt az eredményjelzőn. A két triplát értékesítő Török Ági volt a legeredményesebb ekkor. A második szakasz elején Varga Alíz és Ruff-Nagy Dóra bizonyult eredményesnek távolról, így 25-10-re léptünk el. Az első félidőben a 11 triplakísérletéből hatot értékesített a magyar csapat.

Fotó: FPB

A második szakasz felénél még 27-15-re felzárkóztak a hazaiak. Ezt követően Mányoky Réka állt a magyar együttes élére. Hét pontot szerzett és így ismét sikerült növelni az előnyt. A ziccere után 36-15-nél a 20 egységet is átlépte a differencia. A legnagyobb különbséget 42-17-nél jegyezhettük fel. A félidő hajrájában faragott a hátrányából a házigazda. 20 perc után végül 42-22-es állást rögzíthettünk. Kiválóan megoszlottak a terhek, 11 pontszerzője volt a magyar csapatnak és 25-17-re vezettek a mieink a lepattanókban. A harmadik negyed elején több, mint két percig egyik fél sem talált be. A kisebb kosárcsendet Studer Ágnes triplája törte meg. A folytatásban igyekeztek faragni a hátrányukon az időközben Maria Kostourkovát elveszítő hazaiak. A csütörtöki találkozóhoz hasonlóan igencsak felkeményedett az összecsapás.

Fotó: FPB

A portugáloknak a harmadik negyedben 45-31-nél és 50-39-nél akadt egy-egy felzárkózása. A játékrész végjátékában Lelik Réka és Kiss Virág gondoskodott arról, hogy 10 pont alá ne jöjjenek be a hazaiak. Az 56-42-ről induló negyedik szakasz ott folytatódott, ahol a harmadik abbamaradt. Ismét Lelik Réka és Kiss Virág villant meg, így 61-42-nél újra 19 pont választotta el a feleket. A rendkívül kemény küzdelemben megtört a mérkőzés ritmusa. A harmadik etaphoz hasonlóan a portugálok ismét felzárkóztak 11 pontra. Ezt az állást 65-54-nél négy perccel a vége előtt jegyezhettük fel. A végjátékban érdemben közelebb nem kerültek a hazaiak, 10 pont volt a legkisebb különbség a felek között. Studer Ágnes és Lelik Réka is hibátlanul büntetőzött, így végül 73-63-as sikert aratott válogatottunk.