:
:
Ahogy arról a hétvégén hírt adtunk, szombaton és vasárnap Nagy-Britanniával játszott az U20-as válogatott felkészülési mérkõzéseket. A második összecsapás után vasárnap este kihirdetésre került az utazó keret.

A magyar csapat 14 játékossal várta a kontinenstornát megelõzõ utolsó hétvégét. Koronics András technikai vezetõ lapunknak elmondta, hogy a keretszûkítés során Solymosi Noéminek és Böröndy Dominikának köszönte meg a szakmai stáb, hogy munkájukkal segítették a válogatott felkészülését. A magyar válogatott utazó keretét, így Aho Nina, Bach Boglárka, Benke Sára, Dubei Debóra, Kiss Angelika, Kocsis Fanni, Kuttor Enikõ, Markó Dorina, Studer Ágnes, Tóth Tímea, Török Ágnes és Weninger Virág alkotja.
Mint ismeretes, a magyar válogatott június 5-én kezdte a felkészülést az Európa-bajnokságra és ez idõ alatt 10 mérkõzést vívott. Az elmúlt egy hónapban kétszer játszottak a mieink Oroszországgal, járt Franciaországban is válogatottunk, ahol háromszor mérkõzött a hazaiakkal. Emellett az utolsó két hétvégén Székesfehérváron Törökország és a B-divíziós Nagy-Britannia válogatottja vendégeskedett. A mérkõzésekrõl készítetett összeállításainkban már hírt adtunk arról, hogy az ilyenkor elkerülhetetlen kisebb-nagyobb sérülések, betegségek mellett egy elhúzódóbb sérülés volt, de Studer Ági is bevethetõ lesz.
A magyar csapat Portugáliában Bosznia-Hercegovinával, Franciaországgal és Szlovéniával került egy csoportba. Válogatottunk szombaton 19 óra 30 perckor Franciaország ellen mutatkozik be, ezt követõen vasárnap szintén 19 óra 30 perckor Szlovénia lesz az ellenfél. Végül hétfõn 21 óra 45 perctõl Bosznia-Hercegovina ellen zárják a mieink a csoportkört. Ezt követõen keresztjátékban a D-csoportból érkezik ellenfél, ahol Törökország, Szerbia, Oroszország és Hollandia szerepel.


