Végletekig kiélezett meccset játszott a TFSE és a Csata

:

:

A bajnokság második fordulójában a Ludovika-FCSM Csata 72-69-es győzelmet aratott a TFSE-MTK otthonában.

A Csata kezdte jobban a fővárosi rangadót, Lelik Réka és Mányoky Réka 5-5 pontjával, illetve Batabe Zempare duplájával 12-0-ra léptek el Tursics Krisztián tanítványai. A TFSE-MTK azonban igyekezett megfogni a meccset és az első szakasz hajrájában 15-15-nél utol is érte riválisát. A második negyednek a Csata 19-18-as előnyéről vágtak neki a felek. Ekkor nem alakult ki nagy különbség, de közel 9 percen át 2-4 pont között őrizték előnyüket Böröndy Vivienék.

A félidő hajrájában Bernáth Réka triplájával 32-32-nél egyenlített a TFSE-MTK, erre azonban Lelik Réka válaszolt és így a nagyszünetben 3 pontos előnnyel rendelkezett a Csata. A félidei statisztikán azt láthattuk, hogy a TFSE 29-ből 13, míg a Csata 35-ből 14 mezőnykísérletet értékesített. A szerzett és az eladott labdák között érdemi különbség nem mutatkozott, ahogy gólpasszokban sem. A lepattanókban viszont 25-16-ra vezetett a Csata.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok.  Magyar Bianka tanítványai előtt 47-43-nál mutatkozott esély, hogy kisebb lépéselőnybe kerüljenek. Ezzel a hazaiak nem éltek és a játékrész végére 50-48-ra fordított a Csata. A záró szakasz elején Bernáth Réka gyorsan egyenlített, de 50-50 után újra a vendégek kerültek fölénybe. Amikor Lelik Réka találata célt ért 5 perccel a mérkőzés vége előtt, 63-54-re módosult az állás.

Fordulatokban azonban nem volt hiány ezen a hamisítatlan rangadón. Az utolsó két percbe érve egy 10-0-s hazai futást zárt le Alisia Jenkins, amivel 64-63-nál újra a TFSE járt előrébb. Erre Mányoky Réka, majd Keyona Hayes válaszolt a Csatától. Az utolsó fél percben azonban Alisia Jenkins 2+1-es megoldása ismét nyílttá tette az összecsapást. A 72-69-es végeredményt Lelik Réka büntetői alakították ki.

TFSE-MTK – Ludovika-FCSM Csata 69-72 (18-19, 14-16, 16-15, 21-22)