Vereség Fehéroroszországtól

:

:

Pénteken az MKOSZ Edzõközpontjában a 2019-es Európa-bajnokságra készülõ magyar válogatott Fehéroroszországgal vívott edzõmérkõzést, melyen 83-66 arányban alulmaradt.

Fotó: Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége

Villámrajtot vett riválisunk, 9-8-as vezetésünk után 19-5-ös szériát produkáltak az elsõ negyedben. Ezzel 17-14-re léptek el. A második etapban a játék képe már kiegyenlítettebben alakult. Sõt, többször 10 egység alá is visszajöttünk. Végül azonban a félidõben 42-29-re mentek a vendégek. A mezõnybõl kereken 50%-al dobó fehéroroszok 26-12-re vezettek a lepattanókban ekkor. Nálunk Raksányi Krisztina 13 pontját lehetett elsõsorban kiemelni.

A harmadik negyedben tovább nõtt a fehérorosz fölény. Raksányi Krisztina mellé Horti Dóra igyekezett elõlépni vezérré, aki megduplázta pontjai számát ebben a 10 percben. Studer és Dubei révén pedig a második és a harmadik triplánk is megszületett ezen az estén. Éppen Dubei hármasa alakította ki a játékrész végére a 65-45-ös állást. Az utolsó 10 percben 20 egység környékén állt be a különbség. Határ Bernadett és Horti Dóra felelt a pontokért ekkor. Végül a mind a ketten 15-15 egységnél álltak meg. Határ emellett 11 lepattanót elérve dupla-duplát jegyzett. Szombaton 16 órától zárt kapuk mögött ismét összecsap a két gárda Székesfehérváron.

Magyarország – Fehéroroszország 66-83 (14-27, 15-15, 16-23, 21-18)