Vereség Oroszországtól az U19-es világbajnokságon

Magyarország - Oroszország 56-70 (16-17, 12-15, 16-16, 12-22)

Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok
Batista Palermo, Sharapa, Vavrova

Magyarország: Sitku 3, Kéita 5, Dombai 16/9, Krasovec 7, Boros 7/3. Csere: Miklós 1, Rakita, Gyöngyösi 4, Telegdy 4, Madár 4, Holcz 5.

Oroszország: Kosu 20, Koshechkina 10, Pashkovskaia 6/3, Loginova 14/3, Savkovich 10. Csere: Elberg 6/6, Bocharova, Iakovleva 2, Rodionova, Sirazutdinova 2.

Szombaton megkezdődött a debreceni U19-es világbajnokság, ahol az első napon Magyarország 99-42-re múlta felül Tajvant. Vasárnap délután a lányok Oroszországgal mérkőztek meg, akiktől 70-56-os vereséget szenvedtek.

A mérkőzés 6-0-s orosz vezetéssel kezdődött, melyre a mieinknek csak pár perces késéssel sikerült reagálni. Az első pont Dombai Réka nevéhez fűződött, aki rögtön ezután egy szerzett labdával is fokozta teljesítményét. Dombai határozott fellépése ellenére a magyar csapatnak még mindig kellett egy kis idő, hogy reagálni tudjon az oroszok egészpályás letámadására. A magyar ponthiányt két perccel az első negyed vége előtt Gyöngyösi Janka törte meg, akinek a kosarával 12-6-ra jött fel válogatottunk. Az első szakasz utolsó percébe érkezve Dombai hárompontosával, illetve két értékesített büntetőjével még közelebb férkőztünk az orosz válogatotthoz (17-16). Ezt az állást sikerült megtartani.

A második negyed elején ismét növelték előnyüket az oroszok, melyre a győriek irányítója révén egy hárompontossal válaszoltunk (21-19). Az elkövetkező percekben hatalmas küzdelmek folytak a pályán, egészen az utolsó percig, amikor is Gyöngyösi Janka elvesztése után az orosz gárdának sikerült nagyobb előnyre szert tennie (32-25). Boros Júlia utolsó másodperces találata viszont pont jókor jött, amivel lányaink 32-28-ra felzárkóztak.

Jól kezdte a harmadik negyedet a magyar válogatott, 34-34-nél egyenlített a csapat Boros Júlia, Dombai Réka és Sitku Zsuzsanna találatával. Lányainknak sajnos nem sikerült átvenni a vezetést. Oroszország megtartotta előnyét egészen a harmadik negyed végéig, amit 48-44-gyel zártak.

A záró szakaszban az orosz gárda Olairi Kosu ponterős játékával őrizte előnyét. A két évvel ezelőtti U16-os Európa-bajnokság MVP-je végül 20 pontot, illetve 20 lepattanót ért el. Öt perccel a mérkőzés vége előtt kialakult az addigi legnagyobb differencia, 10 ponttal vezetett Oroszország. Ezt a későbbiekben is sikerült megtartaniuk. Lányaink ennek ellenére se adták fel a küzdelmet. Minden energiát mozgósítottak, hogy közelebb tudjanak férkőzni az oroszokhoz, de a végére a sok kihagyott büntető sajnos megbosszulta magát. Az orosz válogatott 70-56-os győzelmet aratott Magyarország felett.

Folytatás kedden 17:30-tól Argentína ellen.