Vereséget szenvedett Szerbiától az U18-as válogatott

Magyarország- Szerbia 43-63 (10-13, 9-19, 12-13, 12-18)

Klatovy, Sport Hall Capkova
Torres Sanchez, Urbanovič, Pedroso (Rakoczy)

Magyarország: Dúl, Renczes, Kuncz 2, Katona 7/3, Németh 13. Csere: Laczkó 3, Horváth 2, Gelei 3, Oláh 4, Márkusz 6, Turi 3.

Szerbia: Matic, Bukvic 1, Talijan 13, Boricic 9/3, Prodanovic. Csere: Vasiljevic 6, Savic, Marcetic 7/3, Spasovski 4, Zecevic 8, Rosic 11, Cacic 4.

A csehországi Klatovyban zajló FIBA U18 Women’s European Challenger torna harmadik játéknapján a magyar válogatott 63-43-as vereséget szenvedett Szerbiától.

Jól kezdett a magyar csapat, Németh Lili négy pontjával, illetve Katona Boglárka duplájával 6-2-es előnyre tettek szert a mieink az első percekben. Küzdős, kemény játék jellemezte az összecsapást. Közel öt percet kellett várni a riválisunk második mezőnykosarára, de ezzel ritmusba került az első két meccsét megnyerő szerb csapat és 11-0-val 13-6-ra fordítottak. Az első negyedet azonban Márkusz Lilla két találata zárta, amivel 13-10-re visszajöttek a mieink.

A második szakasz elején Kuncz Petra talált be, majd büntetőkkel még 18-14-re felzárkózott válogatottunk. Innen azonban Szerbia 10-0-s futással erősítette meg vezetését. Két és fél perc volt vissza a második negyedből, amikor Katona Boglárka triplája megtörte a magyar kosárcsendet. Keményen küzdöttek a lányok, de a két csapat közötti differencia a félidőig megmaradt. 20 perc játékot követően 32-19 állt az eredményjelzőn. A nagyszünetben a 7 pontos Németh Lili volt a legeredményesebb a mieinknél.

A harmadik negyed elején a magyar válogatott kapott el egy jobb sorozatot. Négy és fél perc alatt 10-3-as szériával 35-29-re kapaszkodott vissza csapatunk. Németh Lili, Márkusz Lilla és Gelei Karola voltak ezen sorozat pontszerzői. Ez a hat egység volt a legszorosabb mérkőzésállás a második félidőben. A hullámzó mérkőzésen a szerb válogatott 10-0-val válaszolt a felzárkózásunkra, így a 16 pontot is elérte a differencia.

A 45-31-ről induló záró szakasz elején már a 20 pontot ostromolta a szerb előny. A játékrész közepén riválisunk vezetőedzője egy technikait is kireklamált magának és általánosságban is elmondható, hogy a vége már egy kicsit töredezettebb lett a mérkőzésnek. Sorozatban ugyanis a harmadik meccsüket játszották a csapatok. A különbség 20 pont körül állandósult. Végül 63-43-as szerb siker született. Pénteken szünnap következik. Szombaton 13 óra 30 perctől Litvánia lesz a rivális.