Vereséget szenvedett rutinos ukrán riválisától az UNI-Győr SZESE

UNI-Győr SZESE - Vasyl Stefanyk Precarpathian National University 54-94 (11-32, 17-27, 15-17, 11-19)

EUSA Games 2022
Łódź, Lengyelország

UNI-Győr - SZESE: Rabi 12, Rozmán 12/3, Chroméj 11/3, Baffy 8/6, Perl 7/3, Szűts 2, Pozsgai 2, Békés, Reider, Horváth.

Vasyl Stefanyk Precarpathian National University: Samokhvalova 25/9, Afanasieva 18/15, Havrylchyk 16, Mitina 12/6, Kosmach 8/6, Tykhonova 8/6, Alekseichy 3/3, Uzelman 3, Venzhyk 2.

Fotó: Práczki Péter

Megkezdődött a lengyelországi Łódź városában zajló Európai Egyetemi Játékok kosárlabda tornája. Az UNI-Győr SZESE az egyik legnehezebb riválissal találkozott a nyitó napon. A tapasztalt, válogatottban is számításba vett játékosokat felvonultató ukrán Vaszil Sztefanik Egyetem csapatával szemben 95-54-es vereséget szenvedett a győri együttes.

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok. 10-8-as magyar vezetés után váltott ritmust az ukrán gárda, melynek játékosaiból formált csapat a 3×3-as tornán is diadalmaskodott. Egészen pontosan 24-0-s futást mutattak be, amivel 32-10-re szakadtak el. A rivális összesen hét triplát értékesített az első szakaszban.

Az első negyed végén Szűts Boglárka büntetője törte meg a kisebb kosárcsendet. A 32-11-ről induló második negyed elején jó ritmust kapott el támadásban a Győr. Amikor Baffy Fanni triplája célt ért, 42-22-nél már megduplázta az első szakaszban szerzett pontjai számát a magyar együttes. Időt is kértek az ukránok. Ezt követően viszont rendezték a sorokat és 17-6-os futással a félidőre 59-28-as előnyre tettek szert.

20 perc játék után a győrieknél Perl Zsófia 7, Rabi Kiara 6, Baffy Fanni 5 egységnél járt. A harmadik negyedet a Győr kezdte jobban. Három perc alatt 10 pontot értek el a mieink és 64-38-ra szépítettek. A folytatásban betalált Rozmán Lilla is távolról, amivel 67-43-ra alakult az eredmény. Innen azonban 9-0-val zárta ezt a negyedet a Vaszil Sztefanik Egyetem.

A záró szakaszban nem lehetett kérdés a győztes kiléte. Becsülettel küzdöttek a győriek, Baffy Fanni és Chroméj Hajnalka is betalált távolról. A különbség 30 pont környékén kezdett állandósulni. Ehhez a hajrában még hozzátettek az ukránok. Összességében egy jóval rutinos riválissal szemben szenvedett 95-54-es vereséget Győr. Folytatás kedden egy hasonlóan nehéznek ígérkező ellenfél, a Pitesti Egyetem ellen.