Vereséggel kezdett a címvédő a WNBA-ben

:

:

Fotó: WNBA

Péntekről szombatra virradóra négy mérkőzéssel elrajtoltak a WNBA 2022-es kiírásának küzdelmei.

A címvédő Chicago Sky hazai pályán hosszabbítást követően 98-91-re alulmaradt a Los Angeles Sparks együttesével szemben. A tavaszt Győrben töltő Jordin Canada 21 ponttal vezette győzelemre a Sparks gárdáját. A Sky együttesében Allie Quigley kisebb sérülés miatt nem lépett pályára. A Szekszárdon is megforduló Dana Evans 24 ponttal segítette csapatát, Candace Parker 21 pontot ért el. A Sopronba érkező Courtney Vandersloot 34 perc alatt 11 pontot és 8 gólpasszt jegyzett.

A Seattle Storm 97-74-re verte a Minnesota Lynx csapatát. A seattle-i együttes a 34-14-es harmadik negyedben hagyta állva riválisát. Gabby Williams közel 18 perc alatt 5 ponttal és 1 gólpasszal zárt. Briann January 19 perc alatt 4 pontot, 3 gólpasszt és 3 lepattanót jegyzett. Breanna Stewart és Jewell Loyd 17-17 egységig jutott. A Lynx színeiben Yvonne Turner kezdőként 30 percet töltött a pályán, 7 pont és 4 gólpassz került a statisztikai lapjára. Nikolina Milic pedig 12 perc alatt 7 ponttal és 6 lepattanóval zárt.

A Las Vegas Aces hasonlóan magabiztosan 106-88-ra múlta felül a Phoenix Mercury-t. A 24 pontos Dearica Hamby lett a legeredményesebb. A Mercury-nál a 24 egységig jutó Skylar Diggins-Smith emelkedett ki a keretből.

A Washington Mystics 84-70-re győzte le az Indiana Fever-t Elena Delle Donne 21 és Natasha Cloud 17 pontjával. A Fever-nél a 18 pontos Kelsey Mitchell bizonyult a legeredményesebbnel.

Washington Mystics – Indiana Fever 84-70 (31-16, 19-15, 14-21, 20-18)
Chicago Sky – Los Angeles Sparks 91-98 (25-24, 14-18, 30-24, 19-22, 3-10)
Phoenix Mercury – Las Vegas Aces 88-106 (17-31, 15-23, 31-32, 25-20)
Seattle Storm – Minnesota Lynx 97-74 (18-20, 23-21, 34-14, 22-19)