Vereséggel kezdett válogatottunk a 3×3-as Nemzetek Ligája döntőn

FIBA 3x3 Nations League Final 2022
Konstanca, Románia

A magyar válogatott pontszerzői: Tóth Orsi 3, Jáhni Zsófia 2, Tenyér Zsófia 1

:

Bemutatkozott a kontancai 3×3-as Nemzetek Ligája döntőn a magyar válogatott. A mieink az első mérkőzésükön 20-6-os vereséget szenvedtek Kínától.

A mérkőzés elején gyorsan 2-0-s előnybe került a komoly fizikális fölényben játszó Kína. Jól védekeztek a magyar lányok, így nem tudta tovább előnyét az ázsiai gárda. Két és fél perc játék Tenyér Zsófia szerezte a válogatottunk első találatát. Végül az első megszakításhoz erről a 2-1-es állásról érkeztek a csapatok.

Visszatérve a pályára egy duplával növelte előnyét Kína. Ezt követően még  egy találatuk célt ért, így 5-1-re szakadtak el. Tóth Orsi törte meg a magyar kosárcsendet, de erre gyorsan jött a kínai válasz. A mérkőzés felénél öt perc játék után 6-2 állt az eredményjelzőn. Rendkívül nehéz volt dobóhelyzetet kialakítani a kínai játékosok mellett. Riválisunk fizikális fölényét kihasználva pedig fokozatosan növelte előnyét. A második megszakításhoz érkezve már 8-2-re vezettek.

A mérkőzés utolsó harmadába érve nem lehetett kérdés a győztes kiléte. Ettől függetlenül minden dobott pontnak lehet jelentősége a végelszámolásnál. A kínaiak elléptek 14-2-re, de innen Tóth Orsi duplájával és Jáhni Zsófi két találatával igyekezett gyarapítani pontjai számát válogatottunk. Ekkor már fellazult a védekezés és ezt kihasználva Kína végül kifejezetten ponterős teljesítménnyel alakította ki a 20-6-os végeredményt.

Folytatás 17 óra 10 perctől Litvánia ellen.