Vereséggel zárta szereplését a magyar válogatott az U18-as challenger tornán

Írország - Magyarország 87-64 (34-15, 15-23, 18-13, 20-13)

Klatovy, Sport Hall Capkova
Sljivic, Kucirek, Hoxha (Rakoczy)

Írország: Finn 16, Kealy 7/3, McCleane 14, Hickey 10, Coogan 29/21. Csere: Glavin 5/3, Keane 6, Hynes, Glavin, Mc Carthy, Cunningham.

Magyarország: Laczkó 10/6, Milkovics 5, Kuncz 18, Katona 2, Németh 4. Csere: Horváth 3/3, Renczes 12/6, Gelei 4, Oláh , Márkusz 5, Turi.

Vasárnap a Klatovyban zajló FIBA U18 Women’s European Challenger tornán a magyar válogatott 87-64-re alulmaradt Írországgal szemben. A mieink 1 győzelemmel és 4 vereséggel zárták a csehországi seregszemlét.

Laczkó Sára triplája vezette fel az összecsapást. A folytatásban azonban fordítottak az írek és nem telt el négy perc, amikor 11-5-nél már Völgyi Péter időkérése miatt állt a játék. Az első szakasz felénél 16-5-nél átlépte a 10 egységet a differencia. Kiemelkedő dobóformát mutatott riválisunk, az írek az első 10 percben a 19 kísérletükből 14-et értékesítettek. A negyed végén 34-15-ös előnyben voltak.

A második negyed elején Németh Lili és Márkusz Lilla találataival lendületet vett a magyar csapat. Amikor Renczes Rebeka sorozatban hét pontot szerzett, 40-28-ra zárkóztunk fel. Ekkor még hat perc volt a félidőből és ebben a szakaszban fölénybe kerültek a mieink. Kuncz Petra duplája és Laczkó Sára triplája után 46-38-nál 10 pont alá faragta hátrányát válogatottunk. A nagyszünet előtt azonban célt ért egy ír tripla, ami 49-38-ra módosította az állást.

A harmadik negyedben sokáig 9-11 pont között mozgott a különbség. Az írek 61-51 után az utolsó két és fél percben tudtak ismét nagyobb előnyt felépíteni.  Az utolsó 10 percnek 67-51-ről vágtak neki a csapatok. A záró szakasz első három percében mezőnykosarat egyik gárda sem ért el. Egy ír büntetőt jegyezhettünk fel. Amikor megszületett negyed első duplája riválisunknál, 70-51-nél ismét magyar időkérést miatt állt a játék.

Kuncz Petra és Márkusz Lilla pontjaival 70-55-re felzárkózott válogatottunk, de ennél közelebb nem kerültek a mieink. Felszabadultan, önbizalommal telve játszottak az írek. A mezőnymutatójukat végig 50% felett tartották és így az utolsó öt percben már nem volt kérdés, hogy megszerzik első sikerüket. A legnagyobb differencia 25 pont volt a felek között. Végül 87-64-es ír győzelem született.