Veretlenül csoportgyőztes az NKA Pécs a junior döntőn

NKA Pécs/A - Vasas Akadémia/A 67-46 (16-10, 15-12, 12-15, 24-9)

Rózsavölgyi Alexandra, Jankovics Viktor Zsolt, Lukácsi Lóránt (Sarkadi-Nagy Ágnes)

NKA Pécs/A: Laczkó 21/18, Orbán 10, Rátkai 7, Szakolczi, Olawuyi 6. Csere: Töczik 9/3, Kohn, Nagy 11/3, Halmágyi Kitti 3, Szantner, Varga, Halmágyi Kata.

Vasas Akadémia/A: Van Rijs L. 13, Kádár 6, Van Rijs D. 2, Aho 9/3, Hámori 2. Csere: Bartos, Igaz 2, Rubint, Örsi, Ulrich 12/6, Lang-Miticzky.

Fotó: Hegedűs Hunor / Kecskeméti KC

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjén az NKA Pécs 67-46-ra legyőzte a Vasas Akadémiát. Ezzel a pécsiek veretlenül végeztek a torna B-csoportjának élén.

Mindkét gárda már az első napon bebiztosította helyét az elődöntőben. A tét így a csoportgyőzelem volt. Az első perceket pontszegény játék jellemezte, mely során Vasas került kisebb lépéselőnybe. Az első szakasz felénél 7-2-nél pécsi időkérés állította meg a játékot. Ezt követően Laczkó Sára és Rátkai Eszter vezetésével fordított az NKA Pécs. 10 perc játékot követően 16-10 állt az eredményjelzőn. A második negyedet 8-0-val indították a pécsiek, így 24-10-re elszakadtak. A Vasas mindent megtett, hogy időben megfogja a meccset, így 28-20-nál és a félidő hajrájában 31-22-nél bejött 10 pont alá.

A harmadik negyed legelején egy triplával visszaugrott kétszámjegyűre a pécsi előny. A Vasas azonban Van Rijs Luca találataival tudott faragni a hátrányán. Előbb 36-29-nél nyílt esély a fővárosi gárda felzárkózására, majd a negyed végére 43-37-re kapaszkodott fel a Vasas. A záró szakasz elején közel két percig nem találtak be a csapatok. Egy hárompontossal megfelezte hátrányát a Vasas, majd Igaz Eszter duplája után 43-42-nél teljesen nyílt lett a mérkőzés. Időkérést követően azonban ritmust váltott az NKA Pécs. Betalált távolról Laczkó Sára, Nagy Réka és Tőczik Borbála. A különbség 54-42-nél ismét kétszámjegyűre nőtt. Az utolsó öt percben nem engedték vissza riválisukat a pécsiek. Itt már gyorsan nőtt a differencia. Végül 24-9-re nyerte a negyedik negyedet az NKA Pécs és így 67-46-os sikert aratott.