Veretlenül tornagyõztes a magyar válogatott Törökországban

:

:

A magyar U16-os válogatott Svédországot is legyõzte a törökországi Tekirdağ-ben rendezett korosztályos tornán és ezzel veretlenül végzett az élen.

A svédek ellen 66-34-es gyõzelmet aratott a magyar együttes. Már a mérkõzés elején 10-0-ra elléptek a mieink. A svédek az elsõ negyed végére még 16-11-re felzárkóztak. A második szakaszban hasonló forgatókönyv szerint zajlott a küzdelem. 25-11 után a játékrész hajrájában 10 ponton belülre csökkent az elõnyünk. A félidõben 29-20 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben sokáig mindössze egy triplát jegyeztek a svédek. Ez idõ alatt a 20 pontot is elérte a differencia. A második 20 percben mindössze 13 pontot szerzett riválisunk. Ismét minden nevezett játékos lehetõséget kapott és a záró szakaszban még tovább nõtt a különbség. Kiss Virág végül 16 ponttal lett a magyar csapat legeredményesebbje. Gereben Lívia pedig 10 egységig jutott.

A nap másik mérkõzésén a szerbek 81-67-re verték Törökországot.

Svédország – Magyarország 34-66