Veretlenül zárta a csoportkört az U17-es VB-n a magyar válogatott

:

:

Már biztos csoportgyõztesként lépett pályára a magyar válogatott Dél-Korea ellen az U17-es VB harmadik játéknapján. Mészárosnáé Kovács Andrea csapata 73-68-as sikert aratott és ezzel veretlenül zárta a csoportkört.

Fotó és edzõi értékelés: Sándor Ádám

A feldobás elõtt nemcsak azt tudtuk, hogy a magyar válogatott megnyerte az A-csoportot, hanem azt is, hogy szerdán a nyolcaddöntõben Egyiptom lesz az ellenfél. Nem érzõdött a magyar csapaton a tétnélküliség, nem telt el 4 perc, amikor Dubei triplája után már 10-2-re vezettünk. A dél-koreai szakvezetõ 12-4-nél kért idõt, de nem tudta megtörni a magyar válogatott lendületét. Az elsõ szakasz végére 24-9-re léptünk el.

A második negyed elején a koreaiak legjobbja Park villant kétszer, de 26-13-nál, azaz 13 pontnál közelebb nem kerültek. A magyar csapat a játékrész második felében 20 pont fölé növelte elõnyét. A félidõben 42-17 állt az eredményjelzõn,  Kiss Virág 10, Aho Nina 7 pontnál járt ekkor.

A harmadik negyed elején 20 pont felett állandósult a differencia. Mészárosné Kovács Andrea igyekezett a keret minden tagjának lehetõséget biztosítani. Eközben Dél-Korea szigorított védekezésén és letámadásba kezdett. Nem egy ütemtelen megoldás is becsúszott az ázsiai együttesnél, miközben fokozatosan elbizonytalanodott a magyar együttes. Az eladott labdákból könnyû helyzeteket alakított ki riválisunk és 52-26 után a harmadik szakasz végére egy 21-9-es szériával 61-47-re zárkóztak fel.

A záró szakaszt 5-0-val indította a magyar csapat és ezzel 66-47-re sikerült ellépni. A tovább keményedõ koreai védekezés megfogta a biztos elõny tudatában a csapatot és egy 13-0-s szériát követõen 66-60-ra kapaszkodott fel riválisunk. A közel 3 percre nyúló kosárcsendet Kuttor Enikõ törte meg. Eközben egy ütközés következtében Aho Ninát kellett ápolni. Az utolsó 5 percben 6-8 pont között mozgott a differencia. Az utolsó percbe érkezve Park duplája után 72-68-nál 4 egységre olvadt a különbség. Idõkérés után azonban tartotta a labdát csapatunk és amikor Weninger büntetõt értékesített 17 másodperccel a vége elõtt, eldõlt a találkozó sorsa.

A magyar csapat 73-68-ra nyert és szerdán 15 óra 45 perctõl Egyiptom ellen lép pályára a nyolcaddöntõben.

Mészárosné Kovács Andrea: „A csoportmérkõzéseken várakozáson felül teljesítettünk, így kedvezõ pozícióból várhatjuk a folytatást. Örülünk, hogy az amerikai, ausztrál és spanyol csapatok mellett Magyarország is veretlen maradt. Holnap Egyiptom ellen is gyõzni akarunk, megmutatva, hogy a világbajnokság legjobb nyolc csapata között van a helyünk.”

Magyarország – Dél-Korea 73-68 (24-9, 18-8, 19-30, 12-21)