:
:
Ahogy arról nagy terjedelemben beszámoltunk, a magyar válogatott tét nélküli csoportmeccsen 59-58-as vereséget szenvedett Törökországtól a 2019-es Európa-bajnokságon. A mérkõzés után az MTI gyûjtötte csokorba az elsõ reakciókat.
Fotó: FIBA.Basketball
Matusz Endre, az MTI különtudósítója jelenti:
Székely Norbert elsõként arról beszélt, hogy furcsa volt tét nélküli meccset vívni az Eb-n:
“Ez tulajdonképpen egy felkészülési meccs volt a számunkra, már pedig a hét Eb elõtti felkészülési meccsünkbõl hatot elvesztettünk. Ezúttal több lehetõséget kaptak azok, akik korábban kevesebb idõt voltak pályán, sok tapasztalattal gazdagodtunk, és jó úton járunk. Remélem, hogy a következõ két belgrádi mérkõzésünkbõl egyet megnyerünk” – jelentette ki a szakvezetõ hozzátéve, a csütörtöki negyeddöntõ lehet életük legfontosabb meccse.
A 11 pontos Dubei Debóra kifejtette, végig jól mûködött a védekezés a törökök ellen.
“Egyre jobbak vagyunk, és készen állunk a csütörtöki negyeddöntõre” – szögezte le a soproni kosaras.
A magyar válogatott öt ponttal zárta a csoportküzdelmeket, és legközelebb csütörtökön a belgrádi negyeddöntõben lép pályára. Az ellenfél a lettországi A csoport másodikja vagy a B csoport harmadikja lesz, az a két gárda hétfõn csap össze a rigai nyolcaddöntõben.
