Villámértékelés a DVTK görögországi veresége után

:

:

Az Aluinvent DVTK 84-73-as vereséget szenvedett az Olympiacos otthonában, így 138-132-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

A párharc első mérkőzésén, Kazincbarcikán 59-54-re nyert a magyar csapat. A visszavágón azonban a görögök a második negyedben 28-26 után 20-5-ös sorozatot mutattak be a félidőig és ez döntőnek bizonyult. A házigazda 12 triplát értékesített, a második 20 percben végig kézben tartotta az irányítást. A DVTK bár eladott 22 labdát, de becsülettel küzdött és a hajrában megfelezte a hátrányát. Továbbjutási esélyek azonban nem mutatkoztak.

Most sajnálhatjuk igazán, hogy az első találkozón nem játszhattunk a megszokott hazai környezetben. Talán élesebb lett volna és másként alakul ez a meccs. Gratulálunk az Olympiacosnak, megérdemelte a továbbjutást.

– értékelt a klub honlapján Cziczás László.

Mozgalmas időszak következik a DVTK számára, miután vasárnap 16 órától az Atomerőmű KSC Szekszárd vendégei lesznek bajnoki rangadón.