DVTK - VBW CEKK Cegléd 85-62 (26-16, 29-12, 11-18, 19-16)

DVTK: Green 5, Kányási 18/9, Aho 3/3, Hayes 29, Tóth 5/3. Csere: Bacsó 8/6, Vég-Dudás, Kiss, Jovanovic 2, Márkusz, Oláh, Bernáth 15/9.

VBW CEKK Cegléd: Szabó P. 9/3, Szabó D. 9/9, Katona 6, Kobolák 2, Szirony 2. Csere: Holesinska 13/6, Szabo Fa. 11, Rakita 6/6, Szabo Flo. 2, Laufer 2.

Fotó: DVTK.hu

A bajnokság 15. fordulójában a DVTK 85-62-re múlta felül a VBW CEKK Ceglédet.

Keyona Hayes duplájára Szabó Dóra válaszolt a mérkőzés elején. Ezt követően viszont állva hagyták riválisukat a hazaiak. Betalált távolról Kányási Veronika és Tóth Franka, de ismét megvillant Keyona Hayes is. Nem telt el négy perc és már 20-5-re vezetett Völgyi Péter együttese. A ceglédi kosárcsendet Szabó Fanni és Rakita Lili törték meg, így 22-12-nél visszajött 10 pontra a CEKK. Az első szakaszban érdemben már nem változott a különbség. 10 perc után 26-16 állt az eredményjelzőn. Döntő jelentőségűnek tűnt, hogy innen a második negyedben merre indul el a találkozó. Az első félidőben 20 pontot jegyző Keyona Hayes mellett Bacsó Zsófia és Bernáth Réka állt a hazai gárda élére. Két perc alatt 36-16-nál megduplázta előnyét a DVTK. Amikor pedig a negyed felénél Bacsó Zsófia és Bernáth Réka egy-egy újabb triplát értékesített, már 44-18-ra ment a hazai gárda.

Időt kért Sandro Orlando, de a Cegléd a folytatásban sem talált be. A legnagyobb különbséget 51-18-nál regisztrálhattuk. Távoli dobásokkal igyekezett szépíteni a CEKK. Szabó Petra és Szabó Dóra is hárompontost értékesített. A félidőben azonban így is 55-28-ra ment a DVTK. Kiemelkedő dobóformát mutatott a házigazda. A 14 triplakísérletéből például 7 sikeres volt, de a duplák aránya (13/23) is kiemelést érdemel. A harmadik negyed első percében egyik fél sem talált be, majd Aho Nina triplájával 58-28-ra módosult az eredmény. Érthetően némileg visszaesett a DVTK dobóformája a harmadik szakaszra, így ezen 30 pont környékén tetőzött az első félidőben igencsak egyoldalú képet mutató mérkőzés.

A CEKK Petra Holesinska egy-egy villanásával igyekezett ritmust váltani és ez annyiban sikerült a vendégeknek, hogy kiegyenlítettebb lett a játék. A harmadik negyed második felében 10 pontot lefaragott a hátrányából a Cegléd. Völgyi Péter 64-43-nál kért időt. A harmadik etap legszorosabb állását 64-46-nál jegyezhettük fel. A játékrész 66-46-os eredményét Cheridene Green büntetői alakították ki, de ezt a szakaszt ezzel együtt 18-11-re megnyerte a Cegléd. A záró szakaszban két percig egyik fél sem talált be. A Cegléd Rakita Lili triplája után 70-52-nél ismét visszakapaszkodott 18 pontra. Erre Keyona Hayes és Bernáth Réka felelt, de ekkor már rendre érkeztek ceglédi találatok is. Völgyi Péter 75-56-nál ismét magához rendelte tanítványait. Az utolsó öt percben érdemben nem változott a mérkőzés képe. 20 egység környékén stabilan menedzselte előnyét a DVTK, de a második félidei pontosabb játékával a Cegléd el tudta kerülni a nagyobb arányú vereséget.