Visszajátszás: UNIQA Euroleasing Sopron–UNI SEAT Gyõr 68–56

Gyõr

Sopron

4. negyed

Az utolsó másodpercekben már nem esett pont. KUPAGYÕZTES A SOPRON!

Simon válla ugrott ki a gyõri támadásnál, pont nem született- 30 másodperc a döntõbõl. A soproni csapat és a szurkolók már ünnepelnek.

Ismét Ciglar próbálkozott, de eredménytelenül. Egy újabb gyõri fault, Fûrész az egyiket dobja be. 68-56.

Simon szépít, 66-56. Majd egy újabb szabálytalanság. Ezúttal Czank dobhatott két büntetõt. Az egyik pontos. 67-56.

Ciglar adta el a labdát, majd egy gyors szabálytalanság. Fegyverneky két büntetõje pontos, 66-54. 1 perc.

Fegyverneky dobhatott két büntetõt és mindegyik pontos. 64-54.

A Sopronnak még nem volt meg az 5 csapathibája, ezt okosan használták ki és tördelték a hazaiak támadójátékát. Simon talál be. 62-54. 1 perc 14 másodperc a döntõbõl.

1 perc 34 másodperc. Fûrész dob két büntetõt, miután a hazaiak gyorsan fautolták. 62-52.

Az idõkérés után Kurasova szabálytalankodott Rasheed Ritával szemben és ezzel kipontozódott. Õri dobása lejött a gyûrûrõl.

Lejárt a Sopron támadóideje. A Gyõr idõt kért.

2 perc 15 másodperccel a döntõ vége elõtt Nagy-Bujdosó hozza vissza a hazaiak halvány esélyeit egy duplával. 60-52.

Ezúttal Simon szabálytalankodik. Fegyverneky dobhatott két büntetõt, mindegyik pontos. 60-50.

A Gyõr támadóideje majdnem lejárt, utolsó másodpercben Ciglar vállalt triplát, ami nem talált utat a gyûrûbe.

Még támadhatott a Gyõr, Laklóth triplája lejön. A lepattanóért folytatott csatában Hollingsworth begyûjtötte az 5. hibáját. Fûrész egyik büntetõje jó. 58-50.

A Sopron elszórja a labdát, majd Kurasova vét sportszerûtlen hibát vét Hollingsworth-szel szemben. A büntetõk kimaradnak. 3 perc 40 másodperc.

Nagy-Bujdosó passzából Simon dob egy triplát. 57-50.

Zavecz labdaszerzéssel javít, majd ismét két büntetõt dobhatott. Ezúttal mindkét büntetõ jó. 57-47. 4 perc 24 másodperc a döntõbõl.

Zavecz két kihagyott büntetõjével folytatódott a mérkõzés. 5 perc a mérkõzésbõl.

Ismét labdát szerzett a Gyõr, de a hazaiak kapkodnak. Ezúttal Semsei hibázott egy horgot. Jöhet a Sopron. Idõt kért a Gyõr.

Ciglar szerez labdát és indulhatott. 55-47-re jön fel a Gyõr. 5 perc 44 másodperc.

Fegyverneky ér bele egy átadásba. Jöhetett a Sopron, de Kurasova is eladja a labdát. A gyõrieknél Semsei vállalt egy triplát, de dobása lejött.

A soproni akciónál Fûrészt csak szabálytalanul tudták megállítani a hazaiak. Fûrész két büntetõje pontos. 55-45-re vezet a Sopron 6 perc 44 másodperc van a döntõbõl.

Fegyverneky percei ezek. 53-45-re lép el a Sopron. Ciglar kezébõl üti ki Fegyverneky a labdát.

Fegyverneky szerez két pontot, 51-43. Semsei talál be a másik oldalon. 51-45.

A Sopron ismét eladta a labdát. Ezúttal visszajátszás történt. A Gyõr ezt a lehetõséget sem használja ki. Ezúttal Õri a palánk alatt nem tudja feltenni a labdát.

Semsei veszi ki Fegyverneky kezébõl a labdát, de a Gyõr nem tud közelebb kerülni. Rasheed hibázik.

A negyed elsõ támadását a Gyõr vezette. Õri faulttal együtt értékesített egy ziccert, majd a ráadás büntetõ is jó. 49-43.

3. negyed

Ebbõl a negyedbõl soproni oldalon Horti játékát érdemes kiemelni, 10 perc alatt 10 pontot szerzett. A gyõrieknél Simon táltosodott meg, 6 pontot szerzett ebben a negyedben.

A negyed utolsó másodperceiben Kurasova talál be. 49-40 a harmadik etap végén.

Czank adta el a labdát. Hollingsworth-t ismét csak szabálytalanul lehetett megállítani. A két büntetõ kimaradt azonban, óriási lehetõség volt a hazaiak elõtt. 20 másodperc.

Két jó hazai védekezés után a Sopron kétszer adta el a labdát. Elõbb Semsei eredményes egy gyors indítás után, majd Hollingsworth 2+1-es helyzetet értékesít. Ezzel 47-40-re zárkózik a Gyõr. 40 másodperc.

2 perccel a negyed vége elõtt Krnjic eredményes, 47-35.

Kurasova azonnal válaszol. Ismét üresen hagyták a gyõriek, 45-35.

3 perc a mérkõzésbõl. Nagy-Bujdosót blokkolta Krnjic, de a labda maradt a hazaiaknál. Simon ismét betalál. 43-35.

Simon igyekszik mérkõzésben tartani csapatát, duplájával (41-33). A másik oldalon Fegyverneky azonnal válaszol. 43-33. A Gyõr idõt kért.

Kurasova üresen maradt és nem is hibázott. 41-31.

A Gyõr eladta a labdát, Hollingsworth kezébõl ütötték ki. Soproni oldalon Czank bejátszása rossz. A labda Hollingsworth kezébe került, de elpasszolta magát, így megint soproni támadás jön.

5 perc 12 másodperccel a negyed vége elõtt Horti dobhatott két büntetõt, mindegyik pontos. 39-31. Hollingsworth-t visszaküldte Füzy Ákos.

Simon azonnal szépít, 37-31.

Nem Ciglar 30 másodperce van mögöttünk. Elõbb eladta a labdát, majd soproni támadásnál kétszer is szabálytalankodott, 37-29-re nõ a Sopron elõnye Horti 2+1-es helyzete után.

Horti triplából eredményes, 34-29.

Ciglar dobása lejön. Marad a 31-29.

A soproni támadásnál Vincze szabálytalankodott, ezt követõen pedig Fûrész Dia dobása jön le. 7 perc a negyedbõl.

Fûrész támadója után jöhetett a Gyõr. Nagy-Bujdosó passzából Vincze eredményes. 31-29.

A gyõri támadásnál Hollingsworth beütötte a negyedik hibáját, így Füzy Ákos cserélni kényszerül.

Egy rossz gyõri bejátszás után jöhetett a Sopron. Kurasova eredményes. 31-27.

A 3. negyed elsõ támadását a Sopron vezette és Horti szerzõ a félidõ elsõ kosarát. 29-27 a Sopronnak.

Gyõr

Sopron

A gyõrieknél Hollingsworth, a Sopronnál Fegyverneky a legeredményesebb 8-8 ponttal.

2. negyed

A félidõ utolsó másodperceiben Simon talál be triplából. 27-27 az állás 20 perc után.

Simon igen távoli duplájával 27-24-re zárkózik a Gyõr. 40 másodperc.

A Sopron támadójátéka továbbra is akadozik, de Krnjic harcol ki faultot, két büntetõ jön. Az egyik jó. 27-22.

A gyõri zóna ellen továbbra is eredménytelen a Sopron. Ciglar robogott végig a pályán. A duplája faulttal együtt jó, a büntetõ is a helyén van. 26-22-re jön fel a Gyõr. Másfél perc a félidõbõl.

Beragadt 26 pontnál a Sopron. Ezúttal Kurasova hibázott. A gyõri támadásnál Zavecz szabálytalanul állította meg Nagy-Bujdosót. A két büntetõbõl az egyik jó, 26-19.

A Sopron nem tudta újra 10 pontra növelni elõnyét. Megint támadhatott a Gyõr, Nagy-Bujdosó triplája lejön. 2 perc 40 másodperc a félidõbõl.

Fegyverneky duplája lejön, Hollingsworth szedi le a lepattanót. A gyõri támadásnál Horti szabálytalankodik. Ezt követõen Nagy-Bujdosó teszi fel a labdát, a dobás lejön. A lepattanóért folytatott csatában Hollingsworth szabálytalankodott, ez volt a 3. hibája.

Hollingsworth tartja mérkõzésben a Gyõrt. Ismét betalál, 26-18.

Az idõkérés után Hollingsworth szabálytalankodik Fegyverneky-vel szemben. Majd Fegyverneky egy újabb faultot harcol ki. Ezt követõen Fûrész igyekezett betörni, de egy nehéz dobást vállalt, ami nem ért célt.

Hollingsworth azonnal válaszol, ezzel megakasztva a Sopron rohanását. 26-16. Székely Norbert idõt kért.

A Gyõr megint eladja a labdát, Simon pattintotta a lábára a labdát. Zavecz indulhatott. 26-14.

Az idõkérés után Ciglar passzolja el magát. Ismét jöhetett a Sopron. Horti talál be. 24-14. 6 perc a félidõbõl.

Õri adja el, indulhatott a Sopron Fegyverneky viszi végig a labdát. 22-14. Füzy Ákos a második idejét is kikérte.

Fegyverneky sapkázza le Vinczét. A soproni támadásnál ezúttal Fûrész eredményes. 20-14.

Hollingsworth mellett ezúttal kiválóan fordul be Horti, ezzel 18-14-re vezet a Sopron. A Gyõrnél Hollingsworth-nek pihenõt adott Füzy Ákos.

Czank dobása esik 16-12. Erre Hollingsworth válaszol, 16-14.

A Sopronnál Krnjic talál be, a gyõri támadásnál Õri ezúttal nem talál be. 14-12.

A negyed elsõ támadásából Õri duplájával egyenlít a Gyõr. 12-12.

1. negyed

10 perc játék után a soproniaknál Fegyverneky 6 pontnál jár. A gyõrieknél öten is 2 pontot szereztek.

Fegyverneky bejátszása nem jó, végig roboghatott a pályán Rasheed, 12-10-ra zárkózott fel a Gyõr. A Sopron az utolsó 10 másodpercben már nem talált be. Egy negyed után 12-10.

Kurasova támadója után jöhetett a Gyõr, de Hollingsworth kezébõl kicsúszik a labda. 30 másodperc.

Krnjic szabálytalankodott Laklóth Annával szemben. Alapvonalról jött a Gyõr, majd Czank is szabálytalankodik. Még nem dobhatott büntetõt a Gyõr, a 4. csapathibáját ütötte be a Sopron. Ezt követõen Ciglar tört be és tete fel a labdát, 12-8-ra módosul az állás.

Az utolsó két percbe érkeztünk. Krnjic eredményes a soproni csapatból. 12-6.

Fûrész Dia dobása jön le a soproni oldalon, majd a másik oldalon Simon dobása rossz, de Hollingsworth a lepattanót visszateszi. 10-6.

Az idõkérés utáni elsõ támadásnál Hollingsworth szerezhetett volna két pontot a palánk alól, de átdobta a gyûrût.

Fegyverneky válaszol, 8-4. Kurasova szerez labdát a gyõri támadásnál, majd Rasheed is beüti második hibáját. Fegyverneky dobhatott két büntetõt. Mindegyik pontos. 10-4. Idõt kért a Gyõr.

Ciglar ziccere lejön, a másik oldalon Kurasova hibáz. Rohan a Gyõr, Simon talált be. 6-4.

A negyed felénél járunk. Gyõri oldalon Simon dobása lejön, után Nagy-Bujdosó beüti második hibáját. Fegyverneky eredményes. 6-2.

Fûrész triplája lejön, de Kurasova visszateszi a labdát. 4-2.

Lejárt a támadó ideje a gyõrieknek. Rasheed leállt Zavecz Hannával és ott ragadt nála a labda.

Fûrész rossz átadása után jöhetett a Gyõr. Nagy-Bujdosó szerzi a döntõ elsõ pontjait (2-0). Kurasova egyenlít azonnal, 2-2.

Nagy-Bujdosó vét támadó hibát, majd Hollingsworth üt oda a soproni támadásnál. Ezt követõen Fûrész dobása jön le. 3 perc telt el és nem esett pont.

Soproni oldalon Zavecz és Kurasova is próbálkozott, de egyikük dobása sem ért célt. Még mindig 0-0. Idegesek a csapatok.

Fûrész Dia kezérõl ment ki a labda, támadhatott ismét a Gyõr. Hollingsworth vállalása ezúttal sem sikeres. 2 perc telt el, még nem esett pont.

Az elsõ két támadásból nem született pont. Hollingsworth és Horti nem talált a gyûrûbe.

Közel telt ház fogadja a csapatokat. Nyugodtan mondhatjuk, hogy ilyen hangulat és várakozás Gyõrben kosárlabda mérkõzésen még nem volt.

Korábban

A bronzérmet a Pécs nyerte. A ZTE 27. percen át jól tartotta magát, majd a harmadik etap végén 10 pontra hízott a differencia. A pécsiek 78-64-es gyõzelmet arattak.