Hirdetés
Magyarország

Visszatér Diósgyőrbe Milica Jovanovic



:

:

Fotó: Rébay Viktor / FIBA.Basketball

Hirdetés

A DVTK HUNTHERM a hivatalos felületein jelentette be, hogy visszatér a klubhoz Milica Jovanovic

Az alábbiakban a DVTK közleménye olvasható a bejelentésről:

Újra piros-fehérben láthatjuk a diósgyőri szurkolók egyik legnagyobb kedvencét: Milica Jovanovic visszatér a DVTK HUNTHERM együtteséhez. A „Mima” becenéven ismert montenegrói klasszis nem ismeretlen a miskolci közönség számára – korábbi diósgyőri időszaka alatt nemcsak teljesítményével, hanem mentalitásával és küzdeni tudásával is belopta magát a szurkolók szívébe.

Hazatér a közönségkedvenc
Milica Jovanovic 2021 és 2025 között négy szezonon keresztül meghatározó szerepet töltött be a DVTK együttesében. Erőcsatár poszton játszik, de sokoldalúságának köszönhetően centerként is bevethető. Fizikalitása, palánk alatti stabilitása és ponterős játéka kulcsfontosságú eleme volt a diósgyőri támadójátéknak. Nem riad vissza a kemény munkától, védekezésben és lepattanózásban is extrát nyújt – igazi csupaszív harcos a pályán.

Korábbi DVTK-s időszakában bajnoki címet és Magyar Kupát nyert a csapattal, meghatározó teljesítményt nyújtva a hazai élvonalban, valamint a nemzetközi porondon is. Stabil pontátlaga, rutinja és vezéregyénisége miatt a szurkolók egyik legnagyobb kedvence lett – nem véletlenül ragadt rá a szeretetteljes „Mima” becenév.

Miért most?
A bajnokság hajrájához közeledve a DVTK vezetősége úgy érezte, szükség van egy olyan játékosra, aki tapasztalatával és karakterével stabilitást hoz az öltözőbe és a pályára is.
Szabó Tamás, a klub főtitkára így fogalmazott a visszatérés kapcsán:
„Nagyon boldog vagyok, hogy a bajnokság hátralévő részére Mima ‘hazatér’ és újra a piros-fehérben lép pályára. Úgy éreztük az elmúlt hetekben, hogy a formaingadozások miatt a csapatnak szüksége van még egy megbízható, csupaszív játékosra, és szerencsére sikerült gyorsan megállapodnunk. Bízom benne, hogy Mima visszatérésével az utolsó puzzle is a helyére kerül, és vissza tudjuk szerezni a tavaly elveszített bajnoki címet.”
A szavakból egyértelmű: nem egyszerű igazolásról van szó, hanem tudatos, stratégiai döntésről. Egy olyan játékos érkezik, aki ismeri a közeget, a klub kultúráját és a szurkolók elvárásait.

Újra bajnoki álom?
A DVTK női kosárlabdacsapata az elmúlt években a hazai élmezőny stabil tagja volt, ám a tavaly elveszített bajnoki cím továbbra is motivációként lebeg a csapat előtt. Mima visszatérése nemcsak szakmailag, hanem mentálisan is hatalmas lökést adhat az együttesnek.

A diósgyőri szurkolók már bizonyították: ha kell, hatodik játékosként űzik-hajtják kedvenceiket. Most pedig újra pályára lép az a harcos, aki korábban annyi emlékezetes pillanatot szerzett nekik.
A történet tehát folytatódik – és minden adott ahhoz, hogy Milica „Mima” Jovanovic visszatérése új fejezetet nyisson a diósgyőri sikersztoriban. A cél világos: stabil forma, egységes csapat, és a bajnoki trófea visszahódítása Miskolcra.

Forrás: DVTK.eu

Hirdetés