Visszavágtak az elsõ forduló vereségeiért

:

:

Szerdán elrajtolt a nõi kosárlabda Euroliga alapszakaszának második köre. Öt mérkõzésen az a csapat ünnepelhetett gyõzelmet, mely az aktuális riválisával szemben az elsõ fordulóban még alulmaradt.

Az A-csoportban a Gyõr jekatyerinburgi fellépésérõl már beszámoltunk. Itt még egy összecsapásra került sor, melyen a Kassa kisebb meglepetésre 53-42-re kikapott hazai pályán a Kayseri KASKI gárdájától. Kassán ismét a Steel Arena adott otthont a találkozónak, melyre 3987 nézõ volt kíváncsi.

A lelkes publikum egy sok hibával tarkított mérkõzést láthatott, ahol ha csak pár ponttal is, de az elsõ negyed hajrájától kezdve végig a törökök voltak elõnyben. A harmadik negyed utolsó 5 percében nem talált be a szlovák bajnok. A különbség ekkor 9 pontra hízott és innen a záró szakaszban nem mutatkozott visszaút. A Kassa legeredményesebbje a 12 pontot és 8 lepattanót jegyzõ Krivacevic Tijana volt.

A Schio-Bourges rangadót csütörtökön este 20 óra 30 perctõl rendezik.

Good Angels Kosice – Kayseri KASKI 42-53 (11-12, 15-17, 4-10, 12-14)
UMMC Jekatyerinburg – HAT-AGRO Uni Gyõr 115-51 (30-21, 28-10, 33-14, 24-6)

6. HAT-AGRO UNI GYÕR          	6	0/6	328/534	6

A B-csoportban a Brno-Sopron összecsapásról részletes összeállítást közöltünk. A Wisla Krakow 76-62-re verte a Rivas Ecopolist és ezzel visszavágott az elsõ fordulóban elszenvedett váratlan hazai vereségért. A 26 pontos Allie Quigley vezérletével a lengyelek már a félidõben 11 pontos elõnyben voltak. A folytatásban a Rivas 5 egységnél közelebb nem került. A Wisla magabiztosan õrizte a vezetést és a záró szakaszban 72-54-nél 18 ponttal is meglépett.

A csoport harmadik mérkõzésén az Orenburg 77-64-re verte a Lattes Montpelliert. A gallok a második negyedben 8 pontos elõnyben voltak, melyet az Orenburg a harmadik szakasz közepére ledolgozott. A negyedik negyed 51-51-rõl indult és itt 58-53-ra ismét ellépett a Lattes Montpellier. Az utolsó 7 percet azonban 24-6-ra hozta az orosz együttes, melynek színeiben Bonner 26, Dimitrakou 19 pontot szerzett.

BK IMOS Brno – UNIQA Euroleasing Sopron 71-69 (22-14, 18-17, 15-18, 16-20)
Rivas Ecopolis – Wisla Can-Pack Krakow 62-76 (19-16, 13-27, 16-14, 14-19)
Lattes Montpellier – Nagyezsda Orenburg 64-77 (16-17, 15-8, 20-26, 13-26)

7. LATTES MONTPELLIER           7	2/5	426/462	9

A C-csoportban is mindegyik találkozót szerdán rendezték. A CCC Polkowice egy pontszegény mérkõzésen nyert 54-39-re Vilniusban. Itt a félidõben 21-19-re vezettek a lengyelek. A második 20 percben azonban feljavult a dobóteljesítményük. Snell és Musina 12-12 pontig jutott a gyõztes csapatból.

Rosszul sikerült a téli szünetben átalakított horvát bajnok Euroliga bemutatkozása, az USK Praha 87-49-re nyert Zágrábban. Már a félidõben 41-22-re vezettek a csehek, akiknek a keretébõl Dubljevic 21, Vitecková 22 pontig jutott.

Meglepetésre a Salamanca-Galatasaray mérkõzés is hasonlóan egyoldalú volt. A spanyol együttes 68-48-as gyõzelmet ünnepelhetett. A törökök az elsõ negyed végén még 7 ponttal elõrébb jártak. A félidõre fordított a Salamanca, majd a harmadik negyed hajrájában 10 pont fölé növelték az elõnyüket. A Salamanca legeredményesebbje a 22 pontos Shay Murphy volt.

Kibirkstis-Vici Vilnius – CCC Polkowice 39-54 (9-11, 10-10, 4-12, 16-21)
WBC Novi Zagreb – ZVVZ USK Praha 49-87 (7-21, 15-20, 15-22, 12-24)
Perfumerias Avenida – Galatasaray odeabank 68-48 (15-22, 18-8, 19-10, 16-8)