Visszavette a pályaelõnyt a Fenerbahce

:

:

Hétfõn este rendezték a Török bajnokság döntõjének harmadik felvonását. A Fenerbahce Cappie Pondexter 3 másodperccel a lefújás elõtt dobott kosarával 71-70-re nyert a Galatasaray otthonában és ezzel visszavette a pályaelõnyt.

A török fináléban a 2-2-1-es lebonyolítási rendszer értelmében a Galatasaray otthonában folytatódott a párharc. A Galata elvette riválisa pályaelõnyét, így óriási lehetõség kapujában állt. Lyttle duplájával indult a mérkõzés és a hazaiak szinte végig lépéselõnyben voltak az elsõ negyedben. A játékrész végén Vardarli triplájával fordított a Fener.

A 17-15-rõl induló második negyed elején 9-2-vel kezdett a Galata és ezzel 24-19-re elléptek. A forgatókönyv hasonlított az elsõ negyedben látottakhoz. 26-26-nál már utolérte ellenfelét a Fener és innentõl kezdve fej-fej mellett haladt a két gárda. A félidõben 34-30-as hazai elõny állt az eredményjelzõn. A harmadik szakasz elsõ felében beállt a két csapat között a 4-6 pontos differencia.

A kisebb fordulatot a harmadik negyed utolsó 4 percbe hozta, amikor 40-38 után egy 7-0-s szériával 47-38-ra lépett el a Galata. A harmadik 10 perc végén Verameyenka triplájával 51-46-ra zárkózott fel a Fenerabce. A negyedik negyed elején a vendégektõl két sikeres távoli dobás is érkezett, mellyel 56-55-nél fordított a címvédõ. Ezt követõen ismét 1 ponttal hol az egyik, hol a másik csapat vezetett.

Az utolsó 23 másodpercbe 69-66-os Fener elõnyrõl érkeztünk. Ekkor elõbb Harding, majd Lyttle talált be és 70-69-re fordított a Galata. 4 másodperc volt vissza, amikor idõkérés után támadhatott a Fenerbahce és Cappie Pondexterre jött ki a dobás, aki a sarokból a középtávolit nem hibázta el.

Galatasaray – Fenerbahçe 70-71 (15-17, 19-13, 17-16, 19-25)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-1 a Fenerbahce javára.