Wentzel Nóráék újabb győzelme a lengyel bajnokságban

:

:

Fotó: basketligakobiet.pl

December első hétvégéjén a 8.forduló mérkőzéseit rendezték a lengyel női első osztályban.

Magyar szempontból is érdemes kiemelnünk egy találkozót, hiszen Wentzel Nóra és Bernáth Réka csapata játszott egymás ellen, a Gorzów fogadta hazai pályán az AZS UMCS Lublin gárdáját. A játék elejét a vendégek kezdték jobban, és az első negyed végén még 25-16 arányban vezettek. Félidőre fordított a Gorzów és 40-37-es állásnál mentek az öltözőbe a játékosok. A nagyszünet után a hazai klub magánál tartotta az irányítást, és hiába nem alakult ki nagyobb különbség, a győzelmet nem engedte ki a kezéből Wentzel Nóráék csapata és 73-69-re megnyerték a mérkőzést. A tabellán a Gorzów harmadik, míg a Lublin a hatodik helyet foglalja el.

Wentzel Nóra több, mint 26 percet töltött a pályán és 12 pontot szerzett. Bernáth Réka nem játszott a találkozón.

A lengyel bajnokság 8.fordulójának további eredményei:

MB Zagłębie Sosnowiec – 1KS Ślęza Wrocław 59-91

SKK Polonia Warszawa – MKS Pruszków 73-58

KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z o. o. Bydgoszcz – Enea AZS Politechnika Poznań 55-90

VBW Arka Gdynia – KGHM BC Polkowice 68-69

A lengyel bajnokság hivatalos honlapja és a tabella ide kattintva érhető el.