YDÜ – Hatay döntõ lesz a Török Kupában

:

:

Pénteken rendezték a Török Kupa elõdöntõit a Mardin városában zajló nyolcas döntõ alkalmával. A fináléban a YDÜ és a Hatay csap össze.

Fotó: tbf.org.tr

Az elsõ elõdöntõben a Yakin Dogu Universitesi 79-63-ra verte a Botas alakulatát. A mérkõzést a Botas kezdte jobban, 10 perc után már 15-7-es elõnyben voltak. A második etapot 8-0-val indítva gyorsan egyenlített a YDÜ. A félidõben pedig 33-30-nál már õk jártak elõrébb. A harmadik szakasz eleje kísértetiesen hasonlított a másodikéhoz. Ezt a periódust 9-0-val kezdte a YDÜ, ez pedig már 42-30-as elõnyt hozott számukra. Innentõl kezdve a Botas csak futott az eredmény után, nagyjából 14 pont környékén állt be a meccs.

Az utolsó 10 percnek 61-46-ról futottak neki a csapatok. Itt még 66-54-nél volt egy fellángolása a Botas-nak, de idõkérés után 8-1-es futással válaszolt erre a YDÜ. Ez végleg lezárta a meccset. Courtney Vandersloot 30 perc alatt 15 pontot szerzett, a 7 mezõnykísérletébõl 5 sikeresnek bizonyult és kiosztott 8 gólpasszt. Ezzel az elõdöntõ MVP-jének is megválasztották.

Fotó: ydumelekleri.neu.edu.tr

A másik párosításban a Hatay 65-59-re verte a Fenerbahce-t. Érdekes meccs volt, melyen összességében végig a Hatay akarata érvényesült és a szorosabb eredmény ellenére nem érzõdött, hogy a Fener-nek lenne gyõzelmi esélye. 10 perc után 26-20-ra vezetett a Hatay. A második etap elején egyenlített ugyan a Fenerbahce, de a folytatásban ismét a Hatay került elõnybe. A félidõben 38-32 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben 47-39-re is ellépett a Hatay, de ezt követõen megtorpantak. A Fener egészen 47-46-ig felzárkózott és több labdája akadt a fordításhoz. A támadásaikat azonban elkapkodták, tiszta dobóhelyzetek maradtak ki. A 49-46-ról induló negyedik negyed elsõ találatát még a Fenerbahce jegyezte, de a folytatásban közel 8 percig nem találtak be. Ez idõ alatt 63-48-ra ellépett a Hatay. A hajrában távoli dobásokkal még zárkózott a Fener. Az utolsó perchez közelítve 63-54-nél egy ziccert hibáztak és ekkor végleg eldõlt a meccs. A Hatay legeredményesebbje a 17 pontot és 9 lepattanót jegyzõ Bahar Öztürk lett.

A finálét a Yakin Dogu Universitesi és a Hatay között vasárnap magyar idõ szerint 13 órától rendezik.

Yakin Dogu Univ. – Botas 79-63 (7-15, 26-15, 28-16, 18-17)
Hatay – Fenerbahce 65-59 (26-20, 12-12, 11-14, 16-13)