Zala Friskovecék kijutottak az Európa-bajnokságra

:

:

Az Eb-selejtezők A-csoportjában Szlovénia 71-66-ra legyőzte Bulgáriát és ezzel matematikailag is kvalifikálta magát a 2021-es kontinenstornára.

A két csapat 18 percen át fej-fej mellett haladt. A második negyed hajrájában 32-32 után került előnybe Szlovénia. A félidőben 41-32-re mentek. A harmadik negyedben négy egységre olvadt az előnyük, de ennél közelebb nem engedték a riválisukat. A szlovén válogatott az ötödik mérkőzését is megnyerte a sorozatban és így a szombati eredményektől függetlenül készülhet az Európa-bajnokságra.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd játékosa Zala Friskovec 23 és fél perc alatt 2 pontot és 5 lepattanót jegyzett. Eva Lisec 23, Teja Oblak 16 egységig jutott. korábbi szekszárdi légiósok közül.