Zseniális hétvégét teljesített a Connecticut

:

:

A World Vision Challenge keretében a hétvégén a Howard, a Leigh és a LSU együttesét is nagy fölénnyel verte a Connecticut Egyetem, így Geno Auriemma csapata immár 84 mérkõzéses veretlenségi szériában van.

Az NCAA nõi kosárlabda bajnokságának alapszakaszában a World Vision Challenge várt a Connectuicutra, melynek keretében egy hétvége alatt a Howard, a Leigh és a LSU várt Maya Moorékra.

Pénteken a Howard volt az ellenfél. A találkozó villámgyorsan eldõlt, miután a UCONN 12-3-es futással kezdett a feldobás után. A szünetben 52-16 állt az eredményjelzõn, majd a második 20 percben összesen 9 pontig jutott az alacsonyabban rangsorolt gárda, így a vége 86-25 lett. A gyõztes csapatban a 20 pontos Maya Moore volt a legeredményesebb, de a két együttest nem lehet egy lapon emlegetni. A UCONN a lepattanó csatát 44-21-re nyerte, miközben a duplákat 56.7%-al dobáltak, míg az ellenfelük mindössze 19.6%-os hatékonysággal célzott.

UCONN Huskies – Howard Bison 86-25 (52-16)

Szombaton a Lehigh volt az áldozat. Geno Auriemma együttesét ezúttal sem szorongatták meg, 8 perc alatt 23-7-re ment el a UCONN. A szünetben 44-19 állt az eredményjelzõn, a vége pedig 81-38 lett. A találkozó elsõsorban nem az izgalmakról, hanem Maya Moore 29 pontjáról marad emlékezetes a helyi szurkolóknak.

UCONN Huskies – Lehigh 81-38 (44-19)

Vasárnap várt a legkomolyabb összecsapás a Connecticutra, ezúttal a LSU volt az ellenfél. Kicsit beragadtak a rajtnál Moorék. Az elsõ két mérkõzésével ellentétben most nem tudott pillanatok alatt elhúzni a Connecticut, 12 perc játék után 29-15-nél dõlt csak el a csata. Ezt követõen már végig nõtt a különbség, a második félidõ elején 20 pont felett állandósult a differencia, a hajrára pedig 30 pont is lett közte. A 81-51-es gyõzelembõl ismételten Maya Moore vette ki a részét a legtöbb ponttal, ezúttal 21 egységig jutott.

UCONN Huskies –LSU 81-51 (46-36)