48 ponttal nyert a PINKK a Vasas otthonában

:

:

Szombaton megkezdõdött a NB1 középszakasza. Az elsõ találkozón a PINKK 85-37-re verte a Vasast.

Igazi kosaras hétvége volt ezúttal is Pasaréten, hiszen az élvonalbeli találkozó elõtt kiemelt junior fordulót rendeztek. Itt szintén egy pécsi riválissal nézett szembe a Vasas. Ott a várakozásoknak megfelelõen jóval kiegyenlítettebb csata alakult ki, mint az esti találkozón. A PINKK két hét pihenõ után lépett ismét pályára, hiszen Iványi Dalmáék a MEL utolsó fordulójában szünnaposak voltak. A pécsieknél már szerepelt a keretben a január végén igazolt Daphanie Kennedy is.

Iványi Dalma duplájával indult a mérkõzés, melyre Barnai Judit válaszolt. 2-2 után fokozatosan ellépett a PINKK és Kováts Nóra tripláját követõen már 9-3 állt az eredményjelzõn. Ez a 6 pontos differencia az elsõ szakasz végéig kitartott. 10 perc után 19-13-as állást regisztrálhattunk. A második negyed elején Pascua két villanásával pillanatok alatt 10 pontra nõtt a pécsi elõny. Rengeteg hibát hozott ez a szakasz. Közel 4 percen át nem találtak be a csapatok. A PINKK törte meg a kosárcsendet és Erõs Fruzsina triplája után már 32-15-re módosult az állás.

A félidõre 42-18-as elõnyt alakítottak ki az egyre jobban belelendülõ pécsiek és innentõl kezdve már csak a különbség volt kérdéses. A vendégeknél Roberto Hernandez sokat cserélt, végül 20 percnél egyetlen játékosa sem töltött többet a pályán. A PINKK szakvezetõjének egyedül az eladott labdák okozhattak fejfájást. A lefújás pillanatáig ezek száma a 18-at is elérte. Hazai oldalon különösen a harmadik negyed közepétõl egyre jobban érzõdött a fáradtság azon játékosokon, akik a junior csapatban is szerepeltek. A különbség ennek megfelelõen már a 40 pontot közelítette.

A záró szakasz 62-25-rõl indult. Ekkor megvillant a pécsiek új amerikai légiósa, aki remek egyéni megoldásokkal tûnt ki a mezõnybõl. A végjátékban pedig Ruják Nóra volt kétszer eredményes és ezzel a 14 pontos Tomlinson mögé felzárkózott a pontszerzõk között. Az elsõ percekben ugyan még érzõdött, hogy két kihagyás után nehezen vette fel a ritmust a pécsi csapat, de a PINKK összességében magabiztosan húzta be a szempontjából kötelezõ gyõzelmet. A Vasas számára ugyanakkor a bajnokság egy rendkívül nehéz periódusába érkezett, hiszen hétrõl hétre erõs riválisok ellen kell felvenni a versenyt. A legtöbb mérkõzésen várhatóan hasonló forgatókönyvvel.

MKB Euroleasing Vasas–PINKK Pécsi 424 37–85 (13–19, 5–23, 7–20, 12–23)