A DVTK magabiztos zalaegerszegi gyõzelemmel jutott a négy közé

:

:

A DVTK 94-56-os gyõzelmet aratott Zalaegerszegen és ezzel 2-0-s összesítéssel jutott a bajnoki elõdöntõbe.

A ZTE 22 percig nagyon jól tartotta magát Miskolcon kedden, de azt követõen érvényesült a DVTK fölénye. Maikel Lopez ezúttal sem számíthatott Szécsi Orsi és Horváth Bernadett szolgálataira, de ettõl függetlenül is nagy esélyesként lépett pályára csapata. A ZTE nem tudta megismételni jó kezdését, 6-6 után 19-8-ra ellépett az elsõ negyedben a DVTK. Mackay büntetõi zárták az elsõ szakaszt, mellyel 10 pont alá zárkózott a hazai együttes. Végül 23-14-rõl fordultak a második etapra a csapatok.

A második negyed elején Szélesy duplájával 23-16-ra módosult az állás, de ezt követõen Czank eredményes volt távolról, majd egy ziccert is értékesített. Visszaállt a 10 pont feletti differencia. Az elsõ félidõ hajrájában Bishop, Rasheed és Ciappina gondoskodott arról, hogy jelentõs legyen a DVTK elõnye a félidõre.

A 43-26-os félidõ után a harmadik szakaszban Zele Dorina sorozatban szerzett nyolc pontjával, majd Mackay büntetõivel 12-13 pontra felzárkózott a ZTE. Ekkor volt a második félidõben a legszorosabb a mérkõzésállás. Az elsõ találkozóhoz hasonlóan az utolsó 15 percben hagyta állva igazán riválisát a DVTK. Coulibaly és Bishop növelte 20 pontra a vendégek elõnyét.

Czank harmadik hármasával zárult a harmadik negyed és ezzel 67-46-re ment a DVTK. A záró szakaszban csak a különbség volt kérdéses, könyörtelenül kihasználta fölényét Maikel Lopez együttese és megérdemelt nagy arányú gyõzelmet aratott. A DVTK keretébõl hatan is 10 pont fölé jutottak. Az elõdöntõben a miskolci csapat a PEAC-Szekszárd párharc gyõztesével mérkõzik.

ZTE NKK – Aluinvent-DVTK 56-94 (14-23, 12-20, 18-24, 12-27)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 az Aluinvent-DVTK javára.