A Famila Schio nyerte az Olasz Szuperkupát

:

:

Vasárnap este rendezték Luccában az Olasz Szuperkupát. A Famila Schio 70-54-re verte a Gesam Gas Lucca együttesét.

Fotó: legabasketfemminile.it

A két csapat keretében bekövetkezett változásokról a beharangozónkban már nagy terjedelemben írtunk. Várhatóan idén is meghatározó lesz mindkét gárda az olasz élmezõnyben, de az is bebizonyosodott, hogy jelenleg a Schio elérõbb tart. A mérkõzést 7-1-es sorozattal kezdték és 10 perc után 15-11-re vezettek. A második etapban a 8 pontot is elérte a Schio elõnye, de a hazai közönsége elõtt nagy harcoló Lucca a félidõre megfelezte ezt a különbséget.

A 30-26-ról induló harmadik negyedben a Lucca 34-34-nél még utolérte riválisát. Innen azonban a Schio egy 16-2-es sorozattal zárta le a játékrészt, ami döntõnek is bizonyult. A Luccának 50-36 után már nem volt lehetõsége a felzárkózásra. A két csapat között 10 pont felett állt be a differencia, a vége 70-54 lett. Magyar szempontból az elmúlt két évadot hazánkban töltõ Binta Drammeh szereplését érdemes kiemelni, aki a Lucca színeiben 30 perc alatt 9 ponttal és 3 lepattanóval zárt.

Fotó: facebook.com/BasketLeMura

A Szuperkupa MVP-je a Schio együttesébõl Francesca Dotto lett, aki 18 ponttal, 4 lepattanóval és 6 gólpasszal vezette gyõzelemre a csapatát. Dotto ráadásul a meccset eldöntõ 16-2-es futás során egymaga 7 pontot vállalt.

Gesam Gas Lucca – Famila Wuber Schio 54 – 70 (11-15, 15-15, 10-20, 18-20)