ÇBK Mersin – Fenerbahçe Alagöz Holding 56-80 (17-21, 13-17, 12-24, 14-18)

ING KBSL, döntő - 3. mérkőzés
Mersin, Servet Tazegul Spor Salonu

CBK Mersin: Yalcin 6/3, Williams 9, Kiss 2, Mabrey 12/6, Copper 22/6. Csere: Yaya 2, Atas 3/3, Avci.

Fenerbahçe Alagöz Holding: Howard 18, Onar 9/3, Meesseman 12, Collier 16/6, McBride 6/6. Csere: Uzun 17/15, Özen, Gül, Sacalir, Senyürek 2, Bas, Yilmaz.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye 3-0 a Fenerbahçe Alagöz Holding javára.

Fotó: Fenerbahce

Szerdán este a török bajnoki döntő harmadik mérkőzésén a Fenerbahce 80-56-os sikert aratott a CBK Mersin otthonában és ezzel 3-0-val lezárta a párharcot. A Fener megvédte címét, fennállása 14. bajnoki címét ünnepelhette.

A hétvégi Euroliga Final4 után, ahol a Fener egymást követő második évben ért fel Európa csúcsára, 2-0-ról folytatódott a párharc. A Mersin keretében ott volt Kiss Virág, aki rögtön a találkozó elején be is talált. Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Napheesa Collier vezetésével 18-12-nél volt egy megugrása a Fener-nek, de innen a negyed végére szépített a Mersin. A 21-17-ről induló második szakaszban ismét megugrottak 6-8 ponttal a vendégek, de 33-30-nál újra akadt egy felzárkózása a házigazdának. Ennél közelebb viszont nem kerültek. A Fenerbahce 5-0-val zárta a félidőt és így 20 perc után 38-30-ra mentek.

A két csapat között a harmadik negyedben nyílt ki az olló. 40-44 után 14-3-as futással hagyta állva riválisát a Fenerbahce. Gyorsan nőtt a differencia. 58-38-nál már 20 egység választotta el a feleket. Ez a különbség a negyed végére is megmaradt. Az utolsó 10 percnek 62-42-ről futottak neki a csapatok. Itt már nem lehetett kérdés a győzte kiléte. Kiegyenlítettebb volt a játék, de ez egyben azt is jelentette 20 pont felett állandósult a differencia. A Fenerbahce 80-56-os sikert ünnepelhetett. Natasha Howard 18 ponttal és 16 lepattanóval zárt, Napheesa Collier pedig 16 ponttal és 16 lepattanóval. A Mersin legeredményesebbje Kahleah Copper volt, aki 22 pontot jegyzett.

Kiss Virág 24 perc alatt 2 ponttal és 5 lepattanóval zárt a végül bajnoki ezüstérmet szerző CBK Mersin együttesében.

Fotó: CBK Mersin

A döntő MVP-je Natasha Howard lett, aki kiemelkedően teljesített a párharcban. Az első meccsen 17 ponttal és 7 lepattanóval, a másodikon 22 ponttal és 6 lepattanóval, míg a harmadikon az előbb említett masszív dupla-duplával zárt.