A harmadik negyedben darálta be riválisát az USK Praha a Hradec Královét

:

:

A válogatott szünet után Csehországban bajnoki rangadóra került sor, az elmúlt évad fináléjának párosítása ismétlõdött meg, amikor a Hradec Králové az USK Prahát látta vendégül. A prágaiak 81-63-as gyõzelmet arattak.

A cseh mezõnybõl kiemelkedõ USK Prahának messze a legnehezebb bajnoki meccse volt ez eddig idén. Natalia Hejkova együttese az elsõ negyed hajrájában egy 12-2-es sorozat végén tudott minimális 23-21-es elõnyre szert tenni. A második negyedben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, végül 30-30 után a félidõ hajrájában kezdett ellépni az USK Praha. A szünetben 41-35-re vezetett a bajnoki címvédõ.

A döntést a harmadik negyed hozta el. Ekkor 43-39-es állást követõen egy 19-4-es sorozattal szakadtak el a prágaiak. A 62-47-rõl induló záró szakaszban már nem volt kérdés a gyõztes kiléte. A negyedik etapban a két csapat között 20 egység volt a legnagyobb differencia. A 81-63-as sikerbõl Amanda Zahui B. 23 ponttal vette ki a részét, míg Dewanna Bonner 17 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Sokol Nilfisk Hradec Králové – ZVVZ USK Praha 63-81 (21-23, 14-18, 12-21, 16-19)